UFC

Blagoi Ivanov przed starciem z Juniorem dos Santosem: „Ta walka nie potrwa pięciu rund”

Debiutujący pod sztandarem UFC Blagoi Ivanov opowiada o pojedynku z Juniorem dos Santosem, z którym pójdzie w tany w walce wieczoru gali UFC Fight Night 133.

Walczący zawodowo od jedenastu lat Blagoi Ivanov stanie dziś w nocy czasu polskiego do najważniejszego pojedynku w swojej sportowej karierze, w walce wieczoru gali UFC Fight Night 133 w Boise krzyżując pięści z byłym mistrzem kategorii ciężkiej Juniorem dos Santosem.

Bardzo się cieszę, że jestem częścią organizacji UFC.

– powiedział w rozmowie z MMAFighting.com Bułgar.

Walczą tutaj najlepsi zawodnicy na świecie, a ja jestem jednym z nich. Cieszę się, że UFC we mnie wierzy i dało mi szansę walki z jednym z największych mistrzów kategorii ciężkiej w historii, Juniorem dos Santosem.

Uważam, że jestem gotowy na tego typu walki. Nie ma znaczenia, co sądzą inni. Jestem gotowy. Włączcie telewizję 14 lipca i sami się przekonacie.

31-letni zawodnik najważniejszą walkę w życiu ma już jednak za sobą. W 2012 roku udał się z przyjaciółmi do klubu w Bułgarii, aby świętować zwycięstwo w turnieju bokserskim, ale na miejscu doszło do ostrej jatki z inną grupą. W rezultacie Ivanov dostał nożem pod żebro, tracąc mnóstwo krwi. W drodze do szpitala stracił też przytomność.

Lekarze nie dawali mu większych szans na przeżycie, ale po pięciu operacjach i 86 dniach spędzonych w śpiączce farmakologicznej zaczął wracać do zdrowia.

Wrócił też do MMA, dochodząc do finału turnieju wagi ciężkiej Bellatora, gdzie jedyną w karierze porażkę zadał mu Alexander Volkov. Natomiast po przejściu pod sztandar WSoF zdobył i trzy razy obronił tamtejsze złoto 265 funtów.

Serię pięciu wiktorii zamierza poprawić w starciu z Juniorem dos Santosem – i nie ma wątpliwości, że posiada do tego stosowne narzędzia.

Wszyscy mają słabsze strony i te jego już znam.

– powiedział.

Nie mogę jednak o tym teraz mówić. Powiem tak – nie wyobrażam sobie, żeby ta walka trwała pięć rund, a po pokonaniu dos Santosa będę o jeden krok bliżej do walki o złoto.

Rąbka tajemnicy na temat taktyki na pojedynek z Brazylijczykiem mający za sobą obóz przygotowawczy częściowo przepracowany w American Kickboxing Academy Bułgar zdradził w rozmowie z MMAJunkie.com.

Myślę, że ta walka będzie trafiała do klinczu – a uważam, że mój klincz jest lepszy.

*****

Analizy i typowanie gali UFC Fight Night 133tutaj.

Godziny transmisji, statystyki i ciekawostki gali UFC Fight Night 133tutaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button