UFC

BJ Penn vs. Dennis Siver i trzy inne walki na UFC Fight Night 112

Cztery starcia – a wśród nich BJ-a Penna z Dennisem Siverem i Johny’ego Hendricksa z Timem Boetschem – zostały zapowiedziane na galę UFC Fight Night 112 w Oklahomie.

Organizacja UFC pojawi się 25 czerwca w Oklahomie z galą UFC Fight Night 112, co ogłoszono w programie UFC Tonight. Ujawniono też pierwsze cztery walki, które pojawią się w rozpisce.

W kategorii piórkowej mający za sobą fatalny powrót do akcji po niespełna trzyletniej przerwie – został rozbity w pył przez Yaira Rodrigueza – legendarny BJ Penn (16-11-2) skrzyżuje rękawice ze swoim niedoszłym rywalem z 2016 roku, powracającym po 2-letniej przerwie i dwóch kolejnych porażkach Dennisem Siverem (22-11).

Siver bez wątpienia jest w zasięgu Penna – szczególnie, jeśli ten zdołałby przenieś walkę do parteru – zwłaszcza z uwagi na fakt, że sam powraca po długim rozbracie z oktagonem. Biorąc jednak pod uwagę ostatnią – tj. prezentowaną od 2011 roku – formę Hawajczyka, absolutnie nie sposób wykluczyć, że rosyjski Niemiec zafunduje mu piątą porażkę z rzędu, na przykład utrzymując pojedynek na nogach i tam go wypunktowując.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

BJ Penn – 1.60
Dennis Siver – 2.35

*****

W swoim drugim występie w kategorii średniej – po wypunktowaniu Hectora Lombarda – były mistrz kategorii półśredniej Johny Hendricks (18-6) skonfrontuje swoje umiejętności na tle powracającego po szybkiej porażce z Ronaldo Jacare Souzą Tima Boetscha (20-11).

Biorąc pod uwagę przewagę szybkościową oraz być może zapaśniczą – choć to nie jest pewne z uwagi na gabaryty i siłę Barbarzyńcy – jakimi powinien cieszyć się Hendricks, trzeba upatrywać go w roli faworyta tego pojedynku. Będzie jednak musiał bardzo uważać, bo Boetsch sam dysponuje bardzo ciężkimi rękami, a i jego agresywny styl walki może sprawić byłemu mistrzowi sporo problemów.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Johny Hendricks – 1.45
Tim Boetsch – 2.60

*****

Ponadto w kategorii półciężkiej rękawice skrzyżują powracający po porażkach Josh Stansbury (8-3) i Jeremy Kimball (14-6), którzy powalczą najpewniej o pozostanie pod skrzydłami amerykańskiego giganta.

Natomiast w kategorii słomkowej zmierzą się będące na fali dwóch kolejnych zwycięstw w oktagonie Felice Herrig (12-6) i Justine Kish (6-0). Zwyciężczyni mocno zbliży się do czołówki.

Rozpiska UFC Fight Night 112

145 lbs: BJ Penn (16-11-2) vs. Dennis Siver (22-11)
185 lbs: Johny Hendricks (18-6) vs. Tim Boetsch (20-11)
205 lbs: Josh Stansbury (8-3) vs. Jeremy Kimball (14-6)
115 lbs: Felice Herrig (12-6) vs. Justine Kish (6-0)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button