Martin Lewandowski po rozmowach ze „Szpilą” i „Góralem” – „Bierzemy takie zestawienie pod uwagę”

Współwłaściciel KSW Martin Lewandowski potwierdził plany zestawienia rewanżu Artura Szpilki z Tomaszem Adamkiem, zastrzegając jednak, że temat jest skomplikowany.

Kilka dni temu Artur Szpilka nie po raz pierwszy stwierdził, że gdyby zmienił formułę na MMA, byłby zainteresowany przede wszystkim pojedynkiem z innym bokserem. Ocenił, że rozwiązanie niektórych konfliktów pięściarskich w klatce i w małych rękawicach byłoby ciekawe dla widzów.

Cieszący się niesłabnącą popularnością nad Wisłą pięściarz zastrzegł co prawda, że nie podjął jeszcze decyzji odnośnie swojej sportowej przyszłości, ale zdradził jednocześnie, że rozmawia z dwoma dużymi organizacjami MMA.
Z kolei nieco wcześniej dziennikarz Mateusz Borek ujawnił, że również sposobiący się do powrotu do akcji Tomasz Adamek otrzymał propozycję walki od „dużej polskiej organizacji MMA”, podczas gdy wcześniej odrzucić miał ofertę od Fame MMA.
Nie jest natomiast żadnym sekretem, że Szpilą od wielu lat zainteresowana jest organizacja KSW, a wspomniana przez Mateusza Borka „duża polska organizacja MMA” pasuje idealnie właśnie do polskiego giganta. Czy zatem możliwe jest w przyszłości zestawienie rewanżu Artura Szpilki z Tomaszem Adamkiem właśnie w formule MMA pod banderą KSW, o którym spekulowaliśmy na Lowking.pl kilka dni temu? O to współwłaściciela KSW Martina Lewandowskiego zapytał dziennikarz Artur Mazur z WP Sportowe Fakty.

– Tak, bierzemy takie zestawienie pod uwagę – potwierdził polski promotor. – Na Szpilkę czekam już trzy lata i trochę mi to przypomina historię z Damianem Janikowskim. Na chwilę obecną „Szpila” jest wolnym zawodnikiem, nie ma kontraktu ze swoim dawnym promotorem bokserskim, a to otworzyło nam drogę do rozmów, które prowadzimy. Jesteśmy już po słowie, po ustaleniach stawek finansowych, mamy też pomysły na konkretne zestawienia. Jednym z nich jest konfrontacja z Adamkiem.– Z „Góralem” też rozmawiałem, ale on ma w planach dwie walki bokserskie na galach Polsat Boxing Night. Musimy zatem połączyć plany obu zawodników i nasze, bo taka potencjalna walka zasługuje na status jednej z głównych walk wieczoru.

– Ale pamiętajmy, że Adamek wciąż jest typowym uderzaczem. Szpilka trochę się już bawi w trenowanie MMA. I dlatego zaraz zacznie się analizowanie, na co ktoś może sobie pozwolić. Doprowadzenie do takiej walki będzie długim procesem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Szpilka i Adamek spotkali się w 2014 roku. Zawodnik z Wieliczki wygrał wówczas jednogłośną decyzją sędziowską. Ostatnio, tj. w maju tego roku, doznał jednak dotkliwej porażki z rąk Łukasza Różańskiego, która wykoleiła jego ambitne sportowe plany w kategorii bridger.

45-letni już Góral nie był widziany w akcji od października 2018 roku. Przegrał wówczas przez nokaut z Jarellem Millerem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply