UFC

Benavidez vs. Nguyen i Moraga vs. Mokhtarian na UFC Fight Night 110

Walki Josepha Benavideza z Benem Nguyenem i Johna Moragi z Ashkanem Mokhtarianem zasiliły rozpiskę gali UFC Fight Night 110.

Dwa pojedynki w kategorii muszej zostały oficjalnie zapowiedziane na galę UFC Fight Night 110, która odbędzie się 10 czerwca w nowozelandzkim Auckland.

Sklasyfikowany na 1. miejscu w rankingu Joseph Benavidez (25-4), który wygrał sześć walk z rzędu od czasu drugiej porażki z Demetriousem Johnsonem, skrzyżuje rękawice z okupującym 13. miejsce Benem Nguyenem (16-6), który wygrał trzy z czterech dotychczasowych starć w oktagonie, ostatnio pewnie pokonując Geane Herrerę.

Mieszkający w Australii Amerykanin to bardzo sprawny i niezwykle wszechstronny stójkowicz, który świetne pracuje na nogach – i w wymianach na pięści i kopnięcia jak najbardziej może zagrozić Benavidezowi, zwłaszcza, że rozwija się z walki na walkę. Trudno jednak nie faworyzować tutaj byłego pretendenta, który posiada też solidne zapasy, mierzył się z o wiele mocniejszymi rywalami i posiada o wiele większe doświadczenie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Joseph Benavidez – 1.50
Ben Nguyen – 2.50

*****

W drugim dodanym pojedynku w kategorii muszej John Moraga (16-6) powalczy o pozostanie w organizacji po trzech kolejnych porażkach, mierząc się z debiutującym w oktagonie Australijczykiem Ashkanem Mokhtarianem (13-1).

Debiutant to relatywnie wszechstronny zawodnik, który jednak najchętniej walczy w parterze z góry. Biorąc jednak pod uwagę, jak wielki przeskok jakościowy stanowił będzie dla niego Moraga – w swoim rekordzie ma bowiem wielu słabeuszy – wydaje się, że to Amerykanin ma większe szanse na zwycięstwo. Szczególnie, że obalanie go grozi skończeniem w ciasnej gilotynie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

John Moraga – 1.60
Ashkan Mokhtarian – 2.25

Rozpiska UFC Fight Night 110

Walka wieczoru

265 lbs: Derrick Lewis (18-4) vs. Mark Hunt (12-11-1)

Pozostałe

185 lbs: Daniel Kelly (13-1) vs. Derek Brunson (16-5)
125 lbs: Joseph Benavidez (25-4) vs. Ben Nguyen (16-6)
125 lbs: John Moraga (16-6) vs. Ashkan Mokhtarian (13-1)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button