UFC

Daniel Kelly vs. Derek Brunson w planach na UFC Fight Night 110

Konfrontacja Daniela Kelly’ego z Derekiem Brunsonem jest planowana na galę UFC Fight Night 110 w Nowej Zelandii.

Starcie pomiędzy dwoma zawodnikami wagi średniej – Danielem Kellym (13-1) i Derekiem Brunsonem (16-5) – jest szykowane na galę UFC Fight Nightg 110, która odbędzie się 11 czerwca w nowozelandzkim Auckland. O pracach nad doprowadzeniem do walki poinformował portal FloCombat.com.
Obaj zawodnicy znajdują się obecnie w zupełnie różnych sytuacjach. Australijczyk wygrał cztery pojedynki z rzędu, ostatnio podczas marcowej gali UFC 209 wypunktowując Rashada Evansa, podczas gdy Amerykanin serię pięciu kolejnych wiktorii ma już dawno za sobą, obecnie powracając do akcji pod dwóch porażkach – z Robertem Whittakerem oraz, podczas lutowej gali UFC 208, Andersonem Silvą.

Teoretycznie walczący z odwrotnej pozycji, młodszy, szybszy, dynamiczniejszy i prawdopodobnie silniejszy Amerykanin powinien być tutaj faworytem, ale charakterny i nad wyraz aktywny Australijczyk, który przywykł do walk z mańkutami, jest zaskakująco skuteczny w wymianach stójkowych, a jego bazowe judo pozwala mu świetnie bronić obaleń wszelakich – co potwierdził starciem z Evansem. Jeśli Brunson nie ustrzeli wywierającego ciągłą presję Australijczyka w pierwszej rundzie, kto wie, jak potoczy się to starcie w kolejnych odsłonach.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Daniel Kelly – 2.25
Derek Brunson – 1.60

Rozpiska UFC Fight Night 110

Walka wieczoru

265 lbs: Derrick Lewis (18-4) vs. Mark Hunt (12-11-1)

Pozostałe

185 lbs: Daniel Kelly (13-1) vs. Derek Brunson (16-5)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button