Bellator

Bellator 228: Gegard Mousasi vs. Lyoto Machida II, inauguracja Grand Prix wagi piórkowej

Pojedynki Patricio Pitbulla Freire z Juanem Archuletą oraz Gegarda Mousasiego z Lyoto Machidą zostały oficjalnie dodane do rozpiski gali Bellator 228.

Walką wieczoru zaplanowanej na 28 września w Inglewood gali Bellator 228 będzie starcie o pas mistrzowski wagi piórkowej pomiędzy zasiadającym na jej tronie Patricio Freire (29-4), który powraca po zdobyciu korony 155 funtów w potyczce z Michaelem Chandlerem, i Juanem Archuletą (23-1), który może pochwalić się serią aż osiemnastu zwycięstw, w tym już pięciu pod flagą Bellatora.

Tym pojedynkiem zainaugurowany zostanie też 16-osobowe Grand Prix 145 funtów, choć niewykluczone, że do pierwszy walk w turnieju dojdzie już podczas gali Bellator 226.

Zobacz także: Jorge Masvidal rzuca wyzwanie Conorowi McGregorowi

W Inglewood dojdzie też do rewanżowego starcia pomiędzy byłym mistrzem wagi średniej Bellatora Gegardem Mousasim (45-7-2) i byłym mistrzem 205 funtów UFC Lyoto Machidą (26-8). Obaj zawodnicy spotkali się po raz pierwszy w 2014 roku – Brazylijczyk wygrał wówczas jednogłośną decyzją sędziowską. Ormianin jest po dziś dzień przekonany, że Smok był wówczas na dopingu, a dodatkowo nasmarował swoje ciało śliską substancją, aby unikać obaleń.

Gegard Mousasi powraca po utracie złota wagi średniej w starciu z Rafaelem Lovato Jr., którego również oskarżył o doping. Amerykanin przerwał serię ośmiu z rzędu zwycięstw Ormianina.
Brazylijski Smok znajduje się na fali czterech zwycięstw, dwa ostatnie odnosząc pod banderą Bellatora – w debiucie niejednogłośnie wypunktował Rafaela Carvalho, by następnie efektownie znokautować Chaela Sonnena.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button