Bellator

Bellator 149 – Royce Gracie vs. Ken Shamrock 3 – zapowiedź

19 lutego w Houston odbędzie się 149 gala sygnowana marką Bellatora. Brzemię promocji wydarzenia przypadło prekursorom MMA oraz popularnym w internecie podwórkowym wojownikom.

Royce Gracie (14-2) vs. Ken Shamrock (28-16)

Dwie legendy MMA zdecydowały się dopełnić trylogii. Który z nich po latach okaże się lepszy, jest niemożliwe do wyprorokowania.

Ciężka kategoria wagowa: DADA 5000 (2-0) vs. Kimbo Slice (5-2)

Bohaterowie podwórkowych starć opierają swój styl walki o chaos, prezentując kompletny brak techniki i kondycji. Podstawą obrony jest wytrzymałość szczęki. Dhafir Harris jest w MMA znacznie surowszy od Kevina Fergusona. Patrząc na umiejętności techniczne i doświadczenie z walk na zasadach MMA, Kimbo jest solidniejszy. Ponadto Slice jest o co najmniej klasę lepiej wyszkolony pięściarsko.

Półciężka kategoria wagowa: Linton Vassell (15-5) vs. Emanuel Newton

(25-9)

Pierwsze starcie obu zawodników miało miejsce na gali Bellator 130. Początek tamtego pojedynku zdecydowanie należał do Brytyjczyka, który przez dwie pierwsze odsłony nieustannie zagrażał ówczesnemu mistrzowi. Wskutek licznych nieudanych prób poddania rywala Vassell opadł z sił, co doprowadziło do utraty koncentracji. Newton, wykorzystując błąd Swarna, zakończył walkę przez mataleo na początku

piątej rundy.

Turniejowe starcie Vassella z Kingiem Mo było prawdziwą ucztą dla fanów. W pierwszej rundzie Brytyjczyk dwukrotnie był bliski nokautu. Lawal świetnie bronił prób sprowadzeń i niezwykle agresywnie walczył w stójce. Jednak w drugiej rundzie amerykański zapaśnik opadł z sił, pozwalając się zdewastować Brytyjczykowi, nie wyprowadzając ani jednego znaczącego ataku. Nie ulega wątpliwości, że na dystansie 3 rund Vassell walkę by wygrał.

Zgoła odmiennie wyglądała walka turniejowa Emanuela Newtona z Philem Davisem. Newton po nieudanym ciosie obrotowym został szybko sprowadzony do parteru, gdzie Mr Wonderful miał zdecydowaną przewagę. Ostatecznie pod koniec rundy Davis poddał byłego mistrza kimurą, potwierdzając dominację w całej rundzie.

Davis obnażył podstawowy problem Newtona, czyli siłę. Dość ekscentryczne tłumaczenie braku sił było bezcelowe. Były mistrz toczył równą walkę ze słabym siłowo Liamem McGearym. Ponadto łatwość, z jaką Amerykanin oddaje techniki kończące, woła a o pomstę do nieba. Dużą zaletą Newtona jest kondycja, co w późniejszych rundach wielokrotnie pozwalało mu kończyć walki z pomyślnym dla siebie rezultatem.

Piórkowa kategoria wagowa: Daniel Pineda (21-11) vs. Emmanuel Sanchez (12-2)

Ekspert od ciekawych walk Emmanuel Sanchez po raz kolejny ma zapewnić widzom wyśmienite widowisko. Prezentujący styl walki niczym Diego Sanchez El Matador wykorzystuje swoje doskonałe warunki fizyczne do rażenia rywali w stójce, niemniej jednak nie unika walk parterowych. Sancheza zbyt często ponosi fantazja. Niekiedy wykonuje w parterze bezproduktywne

ataki. W stójce zamiast trzymać rywali na dystans, łatwo pozwala go skracać. Dzięki temu jego walki zawsze posiadają wiele kolorytu i często sędziowie nie mogą ustalić wspólnego werdyktu po walce. Posiada dobrą kondycję. Dobrze się czuje w ringowych wojnach na wyniszczenie.

Daniel Pineda bez sukcesów rywalizował w UFC, by po zwolnieniu odnieść trzy zwycięstwa na galach Legacy. Po 6 latach wraca do Bellatora, w którym dotychczas przegrał 2 walki. Pineda preferuje walki w parterze, gdzie nieustannie dąży do poddania rywala. W stójce jego ataki często są nieprzemyślane, chętnie kopie bezużyteczne obrotówki.

Lekka kategoria wagowa: Derek Campos (15-6) vs. Melvin Guillard (32-15)

Derek Campos nie miał szczęścia w walce z Brandonem Gritzem nadziewając się na nokautujący cios. Wcześniej poniósł dotkliwą porażkę z Michaelem Chandlerem. Preferuje walki w stójce.

Dawno blaski sławy Melvina Guillarda zbledły. Mimo to The Young Assassin wciąż pozostaje groźny w stójce, choć i w tej płaszczyźnie jego najlepsze dni przeminęły, o czym poświadczyła walka na WSOF z Justinem Gaethje. Poprzednią walkę z Gritzem przegrał przez braki zapaśnicze.

Moje typy

Shamrock jest mniej zardzewiały.

Ken Shamrock 5.png

O wyniku walki Kimbo z DADA 5000 zdecyduje kondycja. Cała reszta wskazuje na Fergusona.

Kimbo Slice 3.png

Wola przetrwania zbyt często ratowała Emanuela Newtona. Sądzę, że tym razem Vassellowi nie braknie sił i podda byłego mistrza.

Linton Vassell 4.png

Pineda by wygrać, musiałby stoczyć walkę w parterze. Jednak moim zdaniem widzów czeka ringowa wojna na wyniszczenie, a w niej Sanchez jest lepszy.

Emmanuel Sanchez 4.png

Derek Campos nie posiada wystarczających

umiejętności stójkowych, by zagrozić Guillardowi.

Melvin Guillard 2.png

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button