TUFUFCWiadomości MMA

Bektic vs. Kawajiri na TUF 22

Finałowa gala 22. sezonu TUF wzbogaciła się o interesujące starcie pokoleń w kategorii piórkowej.

Zaprawiony w bojach 37-letni japoński weteran – między innymi PRIDE – Tatsuya Kawajiri (34-8-2) w swoim czwartym występie pod sztandarem UFC skrzyżuje rękawice z utalentowanym i niepokonanym 24-letnim Bośniakiem Mirsadem Bekticem (10-0).

Pojedynek odbędzie się 11 grudnia w Las Vegas na finałowej gali TUF 22.

Kawajiri dołączył do UFC w 2014 roku, w swoim debiucie pokonując przez poddanie zwolnionego już z organizacji Seana Soriano. W drugiej walce nie sprostał jednak nieustannej presji ze strony Clay’a Guidy, przegrywając przez decyzję sędziowską. Ostatnio natomiast, na gali UFC Fight Night 69 w Berlinie, pokonał Dennisa Sivera.

Tatsuya Kawajiri lubianą przez siebie kimurą kontruje próbę obalenia w wykonaniu Clay’a Guidy.

Trenujący w American Top Team Mirsad Bektic w pierwszej walce w oktagonie po ciężkim boju wypunktował większościową decyzją Chasa Skelly’ego, by następnie również na pełnym dystansie całkowicie zdemolować Paula Redmonda. W swoim ostatnim pojedynku w świetnym stylu rozbił na UFC Fight Night 67 Lucasa Martinsa, śrubując rekord w UFC do 3-0.

Sklasyfikowany na 13. miejscu w rankingu kategorii piórkowej UFC Japończyk musi wygrać, aby utrzymać się w czołówce. Dla Bektica pojedynek stanowi wielką szansę na przebicie się do szerokiej czołówki.

Zarówno młody wilk Bektic, jak i stary lis Kawajiri to przede wszystkim zapaśnicy lubujący się w terroryzowaniu swoich rywali z góry. Japończyk będzie posiadał ogromną przewagę doświadczenia, ale czy to wystarczy, aby zniwelować szybkość, dynamikę i świetne przygotowanie kondycyjne Bektica, który z walki na walkę notuje ogromny progres, będąc jednym z najbardziej perspektywicznych zawodników młodego pokolenia?

Aktualna rozpiska TUF 22:

Frankie Edgar vs. Chad Mendes
Khabib Nurmagomedov vs. Tony Ferguson
Joe Lauzon vs. Evan Dunham
Mike Pierce vs. Ryan LaFlare
Justin Scoggins vs. Joby Sanchez

*****

Wszystkie wiadomości na temat gali finałowej gali TUF 22 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button