„Będzie rekord” – Dana White zdradza liczbę sprzedanych biletów na UFC 243. Pobiją KSW 39?

Dana White opowiedział o spodziewanej liczby widzów podczas gali UFC 243 w Melbourne, która może wyprzedzić KSW 39 pod względem największej widowni.

5 października UFC zawita na Marvel Stadium w Melbourne, gdzie odbędzie się gala UFC 243, którą uświetni starcie na szczycie kategorii średniej pomiędzy mistrzem Robertem Whittakerem i tymczasowym mistrzem Israelem Adesanyą.

Zobacz także: Conor McGregor reaguje na zwycięstwo Nate’a Diaza

Na półtora miesiąca przed tym wydarzeniem sternik amerykańskiego giganta Dana White zdradził aktualną sprzedaż wejściówek.

Sprzedało się na tę chwilę 32 tys. biletów.

– powiedział w rozmowie z mediami po gali DWCS.

Wygląda bardzo dobrze.

Pierwotnie mówiło się o tym, że w Melbourne na trybunach może zasiąść 65 tys. widzów, ale amerykański promotor ocenia, że ostatecznie będzie to nieco niższa liczba.

Gdy wszystko będzie już ustalona i załatwione, gdy pojawi się cały wystrój, będzie około 57 tys. widzów.

– stwierdził.

Tak, to będzie rekord. I, tak, zapowiada się na komplet.

Dotychczasowy rekord frekwencji amerykańskiego giganta należy do gali UFC 193 z Rondą Rousey i Holly Holm, która odbyła się w 2015 roku również na Marvel Stadium – wówczas Etihad Stadium – w Melbourne. Na trybunach pojawiło się wówczas 56,214 fanów. Tym samym poprzedni rekord – 55,724 widzów podczas gali UFC 129 z Georgesem Saint-Pierrem i Jake’iem Shieldsem na stadionie Rogers Center w Toronto – został pobity.

Rekord frekwencji w światowym MMA należy do gali Pride Shockwave z 2002 roku – na Narodowym Stadionie w Tokio oglądało ją wówczas 71 tys. widzów.

Drugie miejsce w światowej klasyfikacji dzierży gala KSW 39, która – wedle informacji opublikowanych przez polskiego giganta – ściągnęła na trybuny Stadionu Narodowego w Warszawie 57,766 fanów MMA.

Tej pozycji KSW może zagrozić gala UFC 243, jeśli rzeczywiście – jak twierdzi White – będzie oglądało ją około 57 tys. widzów.
Jako ciekawostkę można dodać, że na półtora miesiąca przed KSW 39 polscy promotorzy chwalili się sprzedażą biletów już na poziomie 44 tys. Tymczasem również na półtora miesiąca przed galą UFC 243 sprzedaż wejściówek – jak zdradził White – wynosi wspomniane 32 tys.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply