KSWPolskie MMA

„Będę musiał na to uważać” – Marian Ziółkowski wskazał najgroźniejszą broń Borysa Mańkowskiego, przytoczył ciekawy fakt

Rozdający karty w wadze lekkiej KSW Marian Ziółkowski wskazał największe atuty swojego najbliższego przeciwnika, Borysa Mańkowskiego.
W piątkowy wieczór podczas medialnego ważenia Marian Ziółkowski i Borys Mańkowski po raz ostatni przed galą KSW 66 stanęli naprzeciwko siebie, nie wprawiając pięści w ruch.
W sobotni wieczór w szczecińskiej klatce uśmiechów już nie będzie. Delikatnie faworyzowany przez bukmacherów Golden Boy zrobi wszystko, co w jego mocy, aby obronić tron wagi lekkiej przed zakusami Diabła Tasmańskiego.

Na jakie konkretne elementy w stylu walki poznaniaka mistrz będzie musiał najbardziej uważać? O to zapytał go po medialnym ważeniu Mateusz Borek…

– Myślę nawet nie o stylu, co o doświadczeniu Borysa – powiedział Marian. – Ma mniej więcej podobne doświadczenie co ja, ale wydaje mi się, że więcej walk stoczył na – może nawet jeśli nie na wyższym poziome, to przy większej otoczce, bo od dawna bił się w KSW. Były to naprawdę wielkie walki i z wielkimi zawodnikami się bił – jak chociażby Mamed Khalidov czy Roberto Soldić.

– Doświadczenie u Borysa jest bardzo duże i to jest coś, co bardzo szanuję. Wielu zawodników, z którymi się biłem, przewyższałem doświadczeniem, a tu w końcu mam gościa, który ma tyle samo walk co ja, a trenuje dużo, dużo dłużej ode mnie. Ja zaczynałem dopiero co trenować, a on już się bił zawodowo, pamiętam, z Marcinem Heldem.– Doświadczenie. To, że będzie potrafił w walce zmieniać taktykę, ruchy, będzie potrafił się dostosować.

– A w samym stylu? Jest na pewno bardzo dynamicznym zawodnikiem, ma bardzo dobre zapasy i to jest coś, na co będę musiał na pewno uważać.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Mam w zanadrzu kilka fajnych ruchów, kilka rzeczy, ale muszę przyznać, że przede wszystkim przygotowywałem się bardzo pod względem zapaśniczym – powiedział mistrz. – Mam nadzieję, że w tym pokażę nowe ruchy, nowe obrony, zdecydowanie. To jest bardzo ważne.

– Chciałbym, aby ta walka skończyła się możliwie jak najszybciej. Wiadomo, że fajnie byłoby stoczyć wojnę 5-rundową z Borysem, ale myślę, że zarówno ja, jak i Borys będziemy chcieli jak najszybciej skrócić ten pojedynek i fajnie byłoby zakończyć go w pierwszych rundach.
W przestrzeni medialnej panuje przekonanie, że Marian Ziółkowski będzie miał po swojej stronie przewagę kondycyjną, która może okazać się bardzo ważna na 25-minutowym dystansie.

– Warto dodać, że Borys jeszcze nigdy nie bił się w rundach czwartej i piątej – przypomniał warszawiak. – Nigdy nie doszedł do tych rund. Nawet w swoich walkach, w których miał potencjalnie szansę, aby bić się w czwartej i piątej, nie doszło do tych rund, więc tak naprawdę nie wiemy, jak Borys będzie zachowywał się w tych rundach.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Artykuły poświęcone KSW 66

Analiza i typ na walkę Ziółkowski vs. Mańkowski
Typowanie gali
Najciekawsze kursy bukmacherskie

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button