Askar Askarov udusił Rasula Albaskhanova w walce o pas kategorii muszej – video

Askar Askarov podtrzymał nieskazitelny rekord, dusząc Rasula Albaskhanova w drugiej obronie pasa mistrzowskiego kategorii muszej podczas gali ACB 86.

Askar Askarov (10-0) po efektownej, pełnej szalonych kulanek walce poddał Rasula Albaskhanova (7-3), broniąc pasa mistrzowskiego kategorii muszej podczas gali ACB 86 na Stadionie Olimpijskim w Moskwie.
Przez zdecydowaną większość pierwszej rundy Albaskhanov dominował zapaśniczo, ale Askarov pozostawał niezwykle groźny z pleców, będąc bliskim odklepania pretendenta kimurą. W końcówce rundy w ostrej kotłowaninie odzyskujący stopniowo rezon mistrz zapiął ciasną balachę, ale Albaskhanov zdołał się wykaraskać – choć skończył na plecach.

Od początku drugiej odsłony Askarov ruszył do ataków, wdając się szybko w kotły zapaśnicze z poszukującym obaleń rywalem. W jednym z nich przechwycił szyję pretendenta, zapinając piekielnie ciasne duszenie – Albaskhanov bronił się przez kilkadziesiąt sekund, ale w końcu stracił przytomność, nie decydując się na odklepania.

Wraz z tą walką kontrakt Askara Askarova z ACB dobiegł końca i niewykluczone, że w kolejnym starciu bił będzie się już pod banderą UFC.

*****

ACB 86 – wyniki, relacja i najlepsze akcje

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply