UFC

Antonio Rogerio Nogueira powróci do akcji podczas gali UFC Fight Night 137

Starcia Antonio Rogerio Nogueiry z Samem Alveyem oraz Belala Muhammada z Elizeu Zaleskim zostały dodany do rozpiski wrześniowej gali UFC Fight Night 137.

Pojedynek w kategorii półciężkiej pomiędzy zaprawionym w bojach, dobrze pamiętającym jeszcze czasy PRIDE Antonio Rogerio Nogueirą (22-8) i niepokonanym w 205 funtach Samem Alveyem (33-10) został dodany do rozpiski gali UFC Fight Night 137, która odbędzie się 22 września w Sao Paulo. O zestawieniu doniósł portal Combate.com.
42-letni Brazylijczyk, który od kilku lat zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi, przegrał trzy z ostatnich czterech walk. Ostatnio był widziany w akcji w listopadzie 2016 roku, będąc zdominowanym zapaśniczo i ubitym przez Ryana Badera podczas gali UFC Fight Night 100. Do oktagonu miał powrócić w czerwcu 2017 roku, mierząc się z Ilirem Latifim, ale kontuzja pokrzyżowała mu szyki. Zestawiono go następnie na grudzień z Jaredem Cannonierem, ale naruszenie Polityki Antydopingowej UFC stanęło mu na przeszkodzie – ostatecznie został jednak oczyszczony z zarzutów i zawieszony na sześć miesięcy.

Z kolei wojujący pod sztandarem UFC od 2014 roku Sam Alvey, który obecnie może pochwalić się w oktagonie rekordem 10-5, ostatnie dwie potyczki stoczył w kategorii półciężkiej, gdzie przeniósł się po latach rywalizacji w 185 funtach. I póki co decyzja ta wychodzi mu na dobre. W pierwszej potyczce w nowej kategorii znokautował Marcina Prachnio, by podczas czerwcowej gali UFC Fight Night 131 niejednogłośnie wypunktować Giana Villante.

Biorąc pod uwagę ostatnie występy Brazylijczyka, jego długi rozbrat z oktagonem i agresywny boks, trudno nie widzieć faworyta w lubującym się w walce z kontry i obdarzonym ciężkimi uderzeniami Amerykaninie. W przypadku tego ostatniego zawsze istnieje jednak ryzyko, że prześpi całą walkę, czekając na idealną okazję do kontry, która nigdy nie nadejdzie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Antonio Rogerio Nogueira – 3.00
Sam Alvey – 1.35

Wstępny typ:

Sam Alvey

Nieco wcześniej do rozpiski dodano też pojedynek w kategorii półśredniej pomiędzy rozpędzonym czterema kolejnymi wiktoriami Belalem Muhammadem (14-2) i mogącym pochwalić się serią aż pięciu wiktorii Elizeu Zaleskim (19-5).

Brazylijczyk jest bardziej nieprzewidywalnym zawodnikiem, który potrafi zaskoczyć w każdym niemal momencie, ale wydaje się, że presja, wszechstronność, dobra kondycja oraz swego rodzaju wyrachowanie Muhammada każą widzieć go w roli faworyta.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Belal Muhammad – 1.60
Elizeu Zaleski – 2.25

Wstępny typ:

Belal Muhammad

Rozpiska UFC Fight Night 137

205 lbs: Antonio Rogerio Nogueira (22-8) vs. Sam Alvey (33-10)
170 lbs: Belal Muhammad (14-2) vs. Elizeu Zaleski (19-5)
205 lbs: Luis Henrique (10-4) vs. Mark Godbeer (13-4)
115 lbs: Alex Chambers (5-4) vs. Livia Renata Souza (11-1)

*****

Stiopic – zapomniało cielę, jak wołem było

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button