UFC

Anthony Smith: „Mogę sprzątnąć Shoguna, jest zbyt agresywny”

Anthony Smith opowiada o pierwszej w swojej karierze walce wieczoru, jaką stoczy podczas gali UFC Fight Night 134 w Hamburgu z Mauricio Shogunem Ruą.

Już w niedzielę Anthony Smith stanie do najważniejszej walki w swojej sportowej karierze. Ekspresowo ubiwszy w debiucie w kategorii półciężkiej byłego mistrza Rashada Evansa, Lionheart w walce wieczoru gali UFC Fight Night 134 w Hamburgu pójdzie w oktagonowe tany z jeszcze większą legendą i byłym mistrzem turniejowym PRIDE i mistrzem UFC Mauricio Shogunem Ruą.

I nie ukrywa, że między tą dwójką – Shogunem i Sugą – widzi sporo podobieństw.

Jeśli dokładnie przeanalizować ich style walki, to Shogun i Rashad Evans wcale tak bardzo się nie różnią.

– powiedział Smith w rozmowie z MMAFighting.com.

Korzystają z podobnych technik uderzanych w stójce. Shogun na ostrego overhanda i lewy sierp i wiemy wszyscy, że i Rashad ma ostrego overhanda i lewego sierpa. Idą do przodu, szybko skracają dystans. Uderzają szybko, poruszają się szybko. Są bardzo podobni.

Jestem więc bardzo pewny siebie. Nie tylko z powodu walki z Rashadem Evansem, ale też z powodu przejścia do nowej kategorii wagowej. Nie wychodzę do walki zmarnowany i nie katuję się na dzień przed walką. W dużej mierze z tego właśnie wynika moja pewność siebie.

30-latek wziął pojedynek z Shogunem w zastępstwie za Volkana Oezdemira. Nie stanowi to jednak dla niego żadnego problemu, bo jak zapewnia, jest cały czas w treningu. Ba, twierdzi nawet, że czuje się teraz lepiej niż przed wspomnianą konfrontacją z Evansem.

Identycznie podchodzi też do potencjalnego wejścia na zastępstwo – także za Volkana Oezdemira – do walki z Alexandrem Gustafssonem, która odbędzie się dwa tygodnie później podczas gali UFC 227 w Los Angeles.

Wchodzę w to.

– powiedział Smith.

Mam przed sobą trudne zadanie w niedzielę, ale jeśli pójdzie dobrze i wyjdę z tego bez kontuzji – nie ma problemu. Wchodzę w to.
Cztery ostatnie zwycięstwa w oktagonie Smith odnosił przez nokauty – i nie ma wątpliwości, że identyczny będzie w stanie zafundować w Hamburgu Shogunowi.

Myślę, że mogę sprzątnąć Shoguna.

– powiedział, zapytany o przewidywania na walkę.

Uważam, że jest zbyt agresywny i że teraz jest mój czas. Myślę, że mam na to odpowiedź i go znokautuję.

*****

Ubijamy Stefana Struve w 9 krokach!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button