UFC

Anthony Johnson złożył protest na incydent z ważeniem Daniela Cormiera

Obóz Anthony’ego Johnsona złożył oficjalny protest w związku z oszustwem Daniela Cormiera podczas ważenia przed galą UFC 210 w Buffalo.

Jak zapowiadano, tak uczyniono – Anthony Johnson złożył protest na incydent z ważeniem Daniela Cormiera, który, przytrzymawszy się ręcznika, za drugim razem wypełnił limit wagowy przed starciem z Rumblem na gali UFC 210 w Buffalo.
Jak donosi dziennikarz Brett Okamoto, Johnson domaga się, aby DC złożył wyjaśnienia pod przysięgą, oddał 20% swojej gaży oraz został pozbawiony pasa mistrzowskiego.

Poniżej fragment pisma, jakie trafiło na ręce Stanowej Komisji Sportowej w Nowym Jorku (NYSAC), która zajmie się jego rozpatrzeniem.

(…) podczas ważenia zdecydował w niewytłumaczalny sposób złapać będący przed nim ręcznik, kiedy stał na wadze. Musi zostać wezwany do wyjaśnienia pod przysięgą swoich czynów z dnia 8 kwietnia przed Komisją (NYSAC), Anthonym Johnsonem, opinią publiczną, UFC, innymi zawodnikami i całym sportem MMA. Po takich zeznaniach pod przysięgą – jeśli Pan Cormier nie byłby w stanie przedstawić satysfakcjonujących dowodów i opartych na faktach wyjaśnień swojego zachowania – powinien zostać ukarany przez NYSAC, aby zachować integralność sportu. Jeśli Pan Cormier zostanie ukarany, oczywistym jest, że może zostać co najmniej zawieszony, ale powinien także dostać nakaz oddania 20% swojego uposażenia Anthony’emu Johnsonowi i powinien zostać pozbawiony pasa mistrzowskiego kategorii półciężkiej UFC za niewypełnienie limitu wagowego w dniu 8 kwietnia 2017 roku.

Johnson przegrał walkę przez poddanie w drugiej rundzie, ogłaszając po jej zakończeniu przejście na sportową emeryturę.

Pytany o incydent z ważeniem zaraz po tym, jak nastąpił, przekonywał, że nie miało to żadnego znaczenia. Cormier tłumaczył, że próbował jedynie zasłaniać swoje klejnoty i dlatego chwycił ręcznik. Przedstawiciel NYSAC z kolei stwierdził jedynie, że nie zauważył żadnego chwytania ręcznika, tym sposobem ucinając temat. Dana White umył ręce, twierdząc, że UFC podlega NYSAC, więc jeśli NYSAC nie widzi problemu, nie widzi go też UFC.

Wielu zawodników UFCw tym także i Jon Jones – nie zostawiło na Cormierze suchej nitki za oszustwa na wadze.

*****

„Wszyscy są zabawni jak jasny ch*j” – Anthony Johnson broni trenera

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button