Anderson Silva odpowiada na wyzwanie Conora McGregora

Anderson Silva nie pozostawił żadnych wątpliwości co do potencjalnej walki z wyrażającym nią zainteresowanie Conorem McGregorem.

Zaskoczenia nie stwierdzono. Zgodnie ze swoimi powtarzanymi od dwóch lat zapowiedziami były dominator kategorii średniej Anderson Silva jest ze wszech miar zainteresowany konfrontacją z Conorem McGregorem.

Brazylijczyk odniósł się w mediach społecznościowych do wypowiedzi Irlandczyka sprzed kilku dni, w których ten wyraził chęć walki z Pająkiem.
Byłoby dla mnie prawdziwym zaszczytem, stanąć do walki z Conorem McGregorem. To eklektyczny zawodnik i udowodnił już, że zasługuje na szacunek. Zróbmy to! UFC chce super walk i jestem przekonany, że fani ze wszystkich czterech stron świata chcą obejrzeć ten pojedynek.

Z zawodowego punktu widzenia uważam, że byłoby fantastycznie sprawdzić moje umiejętności z zawodnikiem pokroju Conora McGregora w prawdziwej super walce! Teraz jest skupiony na walce z Khabibem Nurmagomedovem, ale potem jestem gotowy podjąć wyzwanie! Kiedykolwiek i gdziekolwiek zechce.

Z kolei w rozmowie z ESPN.com Silva stwierdził, że byłby w stanie zejść do 180 funtów na walkę z Irlandczykiem.

43-letni Brazylijczyk nie był widziany w akcji od lutego 2017 roku, gdy pokonał jednogłośną – choć kontrowersyjną – decyzją sędziowską Dereka Brunsona, odnosząc pierwsze od ponad czterech lat zwycięstwo. Do akcji miał powrócić w starciu z Kelvinem Gastelumem, ale problemy z dopingiem pokrzyżowały mu plany. Ostatecznie w toku procesu wykazano, że wpadka była wynikiem zanieczyszczonego suplementu i Pająk został zawieszony na rok. Jego karencja dobiegła już końca.

Niedawno Brazylijczyk zapowiadał, że celuje w powrót do akcji w styczniu.

*****

Zapraszamy do szczegółowej 4-częściowej analizy i typowania walki Khabiba z Conorem:

Khabib vs. McGregor #1 – dagestański król obaleń
Khabib vs. McGregor #2 – jak pozbawić skrzydeł Orła?
Khabib vs. McGregor #3 – irlandzkie antyzapasy
Khabib vs. McGregor #4 – ostateczny typ

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply