UFC

Amanda Nunes, Tatiana Suarez wracają do gry – dwie nowe walki kobiet w planach na UFC 237

Dwa nowe starcia kobiet są wstępnie szykowane na okoliczność majowej gali UFC 237 w Brazylii.

Wedle nieoficjalnych doniesień autorstwa Combate.com, matchmakerzy UFC pracują nad zestawieniem pojedynku podwójnej mistrzyni Amandy Nunes (17-4) z Holly Holm (12-4) w limicie kategorii koguciej podczas zaplanowanej na 11 maja w Kurytybie gali UFC 237.

Ponadto w planach jest też bardzo ważne dla układu sił w kategorii słomkowej starcie Tatiany Suarez (7-0) z Niną Ansaroff (10-5).
Amanda Nunes znajduje się na fali ośmiu zwycięstw. Trzy razy obroniła już odebrany Mieshy Tate pas mistrzowski wagi koguciej, ostatnio – podczas grudniowej gali UFC 232 – detronizując mistrzynię 145 funtów Cris Cyborg.

Holly Holm ostatnimi czasy występy w wadze koguciej przeplata z tymi w wadze piórkowej – ze średnimi rezultatami, bo z ostatnich sześciu walk z tarczą skończyła tylko dwie. Ostatnio była widziana w akcji w czerwcu zeszłego roku, podczas gali UFC 225 wypunktowując Megan Anderson.

Niepokonana w zawodowej karierze Tatiana Suarez wygrała już cztery walki w oktagonie UFC. Ostatnio jej ofiarą padła była mistrzyni Carla Esparza, wcześniej natomiast utalentowana Alexa Grasso.

Nina Ansaroff również wygrała cztery ostatnie starcia, ratując się w ten sposób przed zwolnieniem po dwóch porażkach na rozpoczęcie przygody z UFC. W ostatnim starciu rozbiła Claudię Gadelhę.

Rozpiska UFC 237

Walka wieczoru

135 lbs: Amanda Nunes (17-4) vs. Holly Holm (12-4) – o pas mistrzowski

Co-main event

115 lbs: Rose Namajunas (8-3) vs. Jessica Andrade (19-6)o pas mistrzowski

Pozostałe

115 lbs: Tatiana Suarez (7-0) vs. Nina Ansaroff (10-5)

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button