UFC

„Ta dziwka się wycofa!” – Petr Yan prorokiem! Aljamain Sterling poza UFC 267!

Posypała się rewanżowa walka na szczycie wagi koguciej pomiędzy Aljamainem Sterlingiem i Petrem Yanem.

Mistrz kategorii koguciej Aljamain Sterling (20-3) wycofał się z pojedynku z Petrem Yanem (15-2), który miał się odbyć podczas gali UFC 267, zaplanowanej na 30 października w Abu Zabi.
O wycofaniu się Amerykanina z walki doniósł portal MMAFighting.com. Powód? Bliżej nieokreślone problemy mistrza z kontuzją szyi.
Co ciekawe, ledwie trzy tygodnie temu Rosjanin zapowiedział za pośrednictwem mediów społecznościowych, że nieukrywający niezadowolenia z terminu i lokalizacji walki Amerykanin z pewności do Abu Zabi nie dotrze.

– Ta dziwka wycofa się z walki – zawyrokował w odpowiedzi na słowa narzekającego na problemy zdrowotne Sterlinga.

Pierwsza walka Sterlinga z Yanem odbyła się podczas marcowej gali UFC 259. Pomroczność jasna, jaka w czwartej rundzie spadła na Rosjanina – zdzielił rywala nieprzepisowym kolanem – otworzyła drogę do złota dla upokarzanego przez cały niemal pojedynek Amerykanina. Przyjąwszy minę cierpiętnika, Funk Master ze łzami w oczach podążył drogą hańby i wstydu, przejmując tron.Organizatorzy rozważają pozostawienie Sybiraka w rozpisce gali i wyszykowanie mu nowego przeciwnika. Na szali walki miałby znaleźć się tymczasowy pas mistrzowski.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Kto mógłby wejść na zastępstwo? Wydaje się, że najmocniejszym sportowo i medialnie kandydatem byłby TJ Dillashaw, który niedawno po niezwykle wyrównanej walce pokonał Cory’ego Sandhagena. Rzecz jednak w tym, że były mistrz prawdopodobnie nadal nie wykurował się z kontuzji kolana, której wówczas doznał.
W grze o tron liczy się też rozpędzony serią czterech zwycięstw Rob Font, który jest sklasyfikowany na 4. miejscu w rankingu 135 funtów. Nie wiadomo natomiast, czy Amerykanin byłby gotowy do wejścia na zastępstwo.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Aktualizacja – portal MMAFighting.com doniósł, że najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Aljamaina Sterlinga jest wspomniany Cory Sandhagen. Obaj zawodnicy są wstępnie gotowi do walki, na szali której znalazłby się tymczasowy pas mistrzowski.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 4

  1. Nie wiem czy (nomen omen) szwarccharakterowi nie przydałaby się reprymenda od Dany: nie wychodzisz do końca roku to tracisz pas. Sterling kopie pod sobą coraz bardziej nie tyle zwykły rów, co rów mariański żenady.

Dodaj komentarz

Back to top button