UFC

Alistair Overeem gotowy na rewanż z Juniorem dos Santosem

Wygląda na to, że życzenia Juniora dos Santosa może się wkrótce spełnić – Alistair Overeem zapowiedział gotowość do stoczenia rewanżu z Brazylijczykiem.

Po raz pierwszy mieli się spotkać w maju 2012 roku na gali UFC 146, ale wpadka dopingowa Alistaira Overeema przekreśliła pojedynek. Spróbowano zestawić ich ponownie dokładnie rok później na UFC 160, ale tym razem Holender nabawił się kontuzji i Junior dos Santos musiał obejść się smakiem po raz kolejny.

Rękawice skrzyżowali finalnie dopiero w grudniu 2015 roku na gali UFC on FOX 17. Świetnie taktycznie nastawiony Overeem rozprawił się z dos Santosem po profesorsku, nokautując go w końcówce drugiej rundy.

Od tamtego czasu w głowie Brazylijczyka kiełkowała myśl o rewanżu, choć cały czas jego najważniejszym celem pozostawało odzyskanie pasa mistrzowskiego. Koncertowo pokonując Bena Rothwella w kwietniu tego roku, uczynił pierwszy krok w tym kierunku. Gdy natomiast kilka miesięcy później Holender przegrał w walce o złoto ze Stipe Miocicem, garnący się do powrotu do oktagonu po kontuzji ramienia Brazylijczyk nie ukrywał, że z nieskrywaną przyjemnością ponownie poszedłby w tany ze swoim ostatnim pogromcą, jednocześnie jednak dodając, że ten odrzucił propozycję walki.

Wygląda jednak na to, że coś w sprawie drgnęło, bo gdy w programie The MMA Hour Ariel Helwani zapytał Overeema, czy interesuje go drugie starcie z dos Santosem, Holender odpowiedział twierdząco.

Tak. Dlaczego nie? Jako zawodnik nigdy nie powinieneś powiedzieć „nie”. Nie zamierzam mu odmawiać, pomimo że wygrałem przez nokaut. W zasadzie to po tamtej walce szanuję go nawet bardziej. Dużo gadał przed walką, wiele rzeczy zostało powiedzianych. Ale stoczyliśmy walkę, pokonałem go, spojrzeliśmy sobie w oczy, był szacunek po walce. Dla mnie jest w porządku.

Nie wiadomo co prawda, kiedy Overeem planuje powrócić do oktagonu – dos Santos chciałby uczynić to na początku roku – ale gdy prowadzący program na pożegnanie stwierdził, że liczy na kolejną wizytę Holendra, gdy otrzyma kolejną walkę, ten odparł:

Mam przeczucie, że będziemy ponownie rozmawiać już wkrótce.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button