UFC

Alexey Oleinik vs. Junior Albini wśród trzech nowych walk UFC 224

Starcie Alexeya Oleinika z Juniorem Albinim jest jednym z trzech dodanych do rozpiski majowej gali UFC 224 w Rio de Janeiro.

Zaplanowana na 12 maja w Rio de Janeiro gala UFC 224 została uzupełniona o trzy pierwsze zestawienia.
W kategorii ciężkiej rękawice skrzyżują powracający po porażkach Alexey Oleinik (55-11-1), który uległ ostatnio Curtisowi Blaydesowi, i Junior Albini (14-3), który zmuszony był uznać wyższość Andreia Arlovskiego.

O zestawieniu poinformowano na profilu Red Fury MMA na Instagramie.

Na papierze pojedynek nie jest szczególnie skomplikowany. Stójka powinna należeć do Brazylijczyka, parter do Rosjanina. Jeśli jednak Albini wykaże się w starciu z Oleinikiem podobnie niską aktywnością jak w konfrontacji z Arlovskim, nie sposób wykluczyć, że nawet na nogach to Rosjanin zyskiwał będzie uznanie w oczach sędziów punktowych.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Alexey Oleinik – 2.15
Junior Albini – 1.65

*****

W drugim ogłoszonym pojedynku w bój pójdą dwaj lekcy – powracający po wiktorii z Chrisem Gruetzemacherem Davi Ramos (7-2) oraz rozpędzony trzema z rzędu zwycięstwami, ale nie widziany w akcji od września 2016 roku, gdy wypunktował Taey Hyuna Banga, Nick Hein (14-2-1).

O walce poinformował portal Combate.com.

Brazylijczyk to przede wszystkim mocny grappler, który jednak całkiem nieźle radzi sobie też w elementach bokserskich, składając szybkie kombinacje. Biorąc jednak pod uwagę wyrachowany styl Heina oraz jego bardzo dobre defensywne zapasy, nie sposób wykluczyć, że to Niemiec przeważał będzie w zwarciu, być może przewracając też rywala i kontrolując go z góry.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Davi Ramos – 2.05
Nick Hein – 1.70

*****

Wreszcie ostatni zaanonsowany pojedynek odbędzie się w kategorii półśredniej. Niepokonany i mający na koncie już trzy zwycięstwa w oktagonie, ale powracający po prawie 2-letniej przerwie Alberto Mina (13-0) powita w 170 funtach mającego za sobą udany debiut – jeszcze w kategorii średniej wypunktował Sama AlveyaRamazana Emeeva (16-3).

Pojedynek został zapowiedziany przez Combate.com.

Biorąc pod uwagę długą przerwę Brazylijczyka oraz solidną stójkę oraz zapasy Azera, trudno nie faworyzować tego ostateniego. Powinien być w stanie utrzymać walkę na nogach, tam oraz w klinczu rozbijając Minę.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Ramazan Emeev – 1.50
Alberto Mina – 2.50

Rozpiska UFC 224

155 lbs: Davi Ramos (7-2) vs. Nick Hein (14-2-1)
170 lbs: Alberto Mina (13-0) vs. Ramazan Emeev (16-3)
265 lbs: Alexey Oleinik (55-11-1) vs. (14-3)

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #11 – UFC Belem | Jędrzejczyk vs. Namajunas II

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button