UFC

Alexey Oleinik twierdzi, że dostał ofertę walki z Fabricio Werdumem

Wszystko wskazuje na to, że niebawem możemy być świadkami interesująco zapowiadającej się konfrontacji dwóch wybornych graplerów – Fabricio Werduma i Alexeya Oleinika.

Robiący furorę ze swoim firmowym duszeniem Ezekiela, którym poddał już dwóch rywali w oktagonie, Alexey Oleinik od dłuższego już czasu wyrażał wolę walki z innym magiem parteru, Fabricio Werdumem.

Gotowość do sprawdzenia się z brazylijskim wirtuozem BJJ i byłym mistrzem UFC wyraził również po sobotnim zwycięstwie z Juniorem Albinim podczas gali UFC 224 w Rio de Janeiro. I wygląda na to, że matchmakerom UFC pomysł ten przypadł do gustu. Wskazują na to doniesienia dziennikarza Sport24.ru Yaroslava Stepanova.

Alexey Oleinik powiedział, że dostał propozycję walki z Fabricio Werdumem. To świetna walka wieczoru na UFC w Rosji (wrzesień). Jak sądzicie? @UFCRussia
Debiutancka gala UFC w Rosji jest nieoficjalnie szykowana na 15 września na Stadionie Olimpijskim w Moskwie. Wcześniej spekulowano, że w walce wieczoru wystąpić może Alexander Volkov, ale niewykluczone, że coś się zmieniło, ewentualnie, że pojedynek Boa Dusiciela z Vai Cavalo byłby co-main eventem.

Sklasyfikowany na 5. miejscu w rankingu kategorii ciężkiej Fabricio Werdum doznał ostatnio dotkliwej porażki przez nokaut właśnie z Alexandrem Volkovem. Mocno oddaliła go ona od jakichkolwiek rozważań o pasie mistrzowskim.

Okupujący obecnie 10. pozycję – prawdopodobnie w najnowszym notowaniu ją poprawi – Alexey Oleinik wygrał trzy z ostatnich czterech potyczek, jedynej porażki doznając w konfrontacji z Curtisem Blaydesem.

*****

Alexey Oleinik o Ezekielu, dwóch legendach, z którymi chce walczyć i horrorze rodzinnym

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button