BellatorRosyjskie MMAUFC

Alexander Shlemenko nie przedłużył umowy z Bellatorem – chce walczyć w UFC

Lepiej późno niż wcale – doświadczony rosyjski średni Alexander Shlemenko chce dołączyć do organizacji UFC.

Zaprawiony w bojach Alexander Shlemenko (60-13), który rywalizuje zawodowo od 2004 roku, stawia obecnie przed sobą jeden cel – jest nim podpisanie kontraktu z UFC.

– Moim wielkim pragnieniem są występy w UFC i jestem w połowie drogi, aby to osiągnąć – powiedział w rozmowie z Championat.com. – Nie podpisałem obecnie kontraktu z żadną organizacją, bo mam jeden cel – dostać się do UFC i zdobyć tytuł mistrzowski. Wierzę w siebie. Wszystko się uda.

W 2010 roku Sztorm podpisał kontrakt z organizacją Bellator, pod sztandarem której stoczył łącznie siedemnaście walk, przeplatając je z występami w innych organizacjach, między innymi RCC czy M-1 Global.

W 2013 roku sięgnął po pas mistrzowski kategorii średniej Bellatora, który obronił trzy razy. Stracił go w 2014 roku w starciu z Brandonem Halseyem, któremu srodze zrewanżował się trzy lata później, już pod sztandarem M-1 Global.

– Gdybym teraz miał wybrać pieniądze – jak zrobiłem w 2010 roku – nie odchodziłbym z Bellatora – powiedział Shlemenko. – Ciężko jednak się napracowałem, żeby uwolnić się z tej umowy. Teraz jestem kompletnie wolny. Chciałem dołączyć do UFC już w tym roku, ale pandemia pokrzyżowała szyki. Teraz wielu ludzi pozostanie bez pracy, także zawodników.

Cieszący się dużą popularnością w Rosji 36-letni prawie Sztorm zaznaczył jednocześnie, że ma też oczywiście określone oczekiwania względem umowy z UFC. Nie jest już najmłodszym zawodnikiem.

– Dla młodych zawodników UFC jest marzeniem i bajką – powiedział. – W 2010 roku mogłem tam dołączyć. Jednak z uwagi na warunki i inne elementy wybrałem Bellatora. Myślę, że nie była to zła decyzja. Teraz jednak nie przedłużyłem umowy, choć Bellator zaproponował mi bardzo dobre warunki.

Shlemenko wygrał trzy z ostatnich czterech pojedynków. Ostatni stoczył w grudni ubiegłego roku, pod flagą organizacji RCC poddając doświadczonego Davida Brancha.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Mam ochotę, aby rozdziewiczyć kogoś z Polski” – Jon Jones chce Jana Błachowicza

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button