Alexander Emelianenko blisko podpisana kontraktu z Akhmat

Alexander Emelianenko zapowiedział, że wkrótce podpisze kontakt z czeczeńską organizacją Akhmat dowodzoną przez Ramzana Kadyrowa.

Wygląda na to, że nie M-1 Global, nie Fight Nights, ani też nie liga ACB będą stanowić następną przystań w reaktywowanej karierze Alexandra Emalianenko. Najwieksze organizacje w Rosji będą musiały ustawić się w kolejce, bo wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że młodszy z braci Emalianenko zakotwiczy w Czeczenii, gdzie był gościem specjalnym na gali WFCA 33, która odbyła się w Groznym.

O podpisaniu jego kontraktu z Akhmat poinformował portal Tofight.ru, zwracając uwagę na fakt, że Alexander staje tym samym w opozycji do swojego starszego brata, Fedora, któremu, mówiąc delikatnie, nie za bardzo po drodze z klubem Ramzana Kadyrova. Wszystko to jest pokłosiem konfliktu, jaki wybuchł pomiędzy Ostatnim Carem a prezydentem kraju w sprawie walk dzieci na jednej z gal Akhmat.

Podczas gali Alexander znalazł czas, by stanąć przed telewizyjnymi kamerami kanału Матч-Боец i odpowiedzieć prowadzącym na kilka pytań. Nas, kibiców, szczególnie interesuje część zamieszczona na oficjalnym youtubowym kanale FightNewsINFO:

Jakie są jego wrażenie z pobytu w stolicy Czeczenii i dlaczego Akhmat?

Bardzo pozytywne. Wszyscy przyjęli mnie bardzo ciepło. Bardzo wam dziękuję za to. A co do występów w lidze Akhmat, chcę tam występować, ponieważ widzę, że na dzień dzisiejszy cały czas podnosi ona swój poziom. Zarówno sama organizacja, jak i poziom jej zawodników. Więc ja też chciałbym się znaleźć wśród nich i się trochę pobić (szelmowski uśmiech).

Wszyscy zebrani liczą, że liga Akhmat będzie się rozwijać coraz szybciej i to też potwierdza Aleksander, odpowiadając na pytanie o swoją obecną formę:

Na chwilę obecną nie czuję się gotowy, by wyjść na ring. Nie tak gotowy, jak bym chciał. Trzeba jeszcze trochę popracować, potrenować. Wydaje mi się, że nie zajmie to już tak dużo czasu i wkrótce mnie zobaczycie na ringu.

– kończy młodszy Emalianenko.

*****

Protegowany Fedora Emalianienko poznał rywala na debiut w Bellatorze

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply