Alex Volkanovski trafił do szpitala w Chile z powodu zakażenia krwi

Opromieniony zwycięstwem z Jose Aldo podczas gali UFC 237 Alex Volkanovski opuścił Brazylię z zakażeniem krwi, trafiając do szpitala w Chile.

Alex Volkanovski znajduje się w szpitalu w Santiago w Chile. Jak donosi ESPN.com, w trakcie lotu z Rio de Janeiro po gali UFC 237 Australijczyk źle się poczuł, a jego lewa stopa zaczęła się czerwienić, pojawił się obrzęk. W trakcie międzylądowania w Santiago stan Volkanovskiego pogorszył się – pojawiła się gorączka, powiększyła się opuchlizna.

Zobacz także: Tatiana Suarez zdumiona wypowiedziami Joanny Jędrzejczyk

W rezultacie zawodnika przetransportowano do szpitala, gdzie stwierdzono zakażenie krwi, podając mu antybiotyki.
Menadżer Australijczyka Dan Cin poinformował portal MMAFighting.com, że zawodnik pozostanie w szpitalu przez następne 24-48 godzin. Jego stan poprawił się.

Alexander Volkanovski w sobotę pokonał jednogłośną decyzją sędziowską Jose Aldo, odnosząc w ten sposób już siódme z rzędu zwycięstwo w kategorii piórkowej. Jego celem pozostaje teraz walka o pas mistrzowski, o losach którego – jak się wczoraj okazało – zadecyduje lipcowy bój zasiadającego na tronie Maxa Hollowaya z Frankiem Edgarem.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. TYTUS

    14 maja 2019 at 22:15

    Zakażenie krwi może przerodzić się w Sepse

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply