UFC

Alex Pereira sparował ze srebrnym medalistą olimpijskim w boksie z Chin – na sali byli też polscy pięściarze

Mistrz wagi średniej UFC Alex Pereira zawitał na treningi bokserskie do Paterson w New Jersey, gdzie spotkał dwóch polskich pięściarzy.

Wielkimi krokami zbliża się czwarte starcie Alexa Pereiry z Israelem Adesanyą. Brazylijczyk i Nigeryjczyk wezmą się za łby już 8 kwietnia w walce wieczoru gali UFC 287 w Miami.

Pokonawszy najpierw dwukrotnie Adesanyę w formule kickbokserskiej – decyzją sędziowską oraz przez ciężki nokaut – Pereira ruszył w pogoń za nim do UFC. Trzema efektownymi zwycięstwami utorował sobie drogę do walki o pas mistrzowski wagi średniej należący wówczas do Nigeryjczyka – i po raz kolejny okazał się lepszy. W walce wieczoru listopadowej gali UFC 281 w Nowym Jorku znokautował Adesanyę w piątej rundzie, kończąc jego trzyletnie panowanie w dywizji.

W ramach przygotowań do czwartego pojedynku Poatan zawitał w progi klubu True Warriors Boxing w Paterson w New Jersey. Tamże, jak się okazało, sparował między innymi z Zhilei Zhangiem, chińskim bokserem wagi ciężkiej z bilansem 24-1-1, który ma na koncie srebro olimpijskie.

– Co za sparing! – napisał Brazylijczyk. – Po czterech rundach z Zhilei Zangiem mam jeszcze więcej pewności siebie na następną walkę. To był ciężki i niebezpieczny sparing, ale dokładnie takiego potrzebowałem. Teraz jestem jeszcze bardziej przekonany, że jestem w stu procentach gotowy na 8 kwietnia!

Okazało się natomiast, że na sali True Warriors Boxing Brazylijczyk spotkał też dwóch polskich bokserów – zaprawionego w bojach Mariusza Wacha oraz perspektywicznego i niepokonanego w zawodowych ringach Damiana Knybę.

– Miło było spotkać Alexa Pereirę na sali podczas weekendu – napisał Damian. – Z całą pewnością jest jednym z największych i kimś, na kim powinniśmy się wzorować.

Czy Alex Pereira trenował także z Mariuszem Wachem lub Damianem Knybą? Tego nie wiadomo.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. „W walce wieczoru listopadowej gali UFC 281 w Nowym Jorku znokautował Adesanyę w trzeciej rundzie, kończąc jego trzyletnie panowanie w dywizji.”
    W piątej rundzie ;)

Back to top button