UFC

Alex Oliveira vs. James Moontasri i trzy inne walki dodane do UFC on FOX 20

Po rocznej nieobecności UFC ponownie zawita do Chicago, tym razem z jubileuszową galą UFC on FOX 20.

Kilka dni temu organizacja UFC zapowiedziała galę UFC on FOX 20, która odbędzie się 23 lipca w Chicago. Areną zmagań zawodników będzie United Center, a więc obiekt, na którym swoje mecze rozgrywa koszykarska drużyna Chicago Bulls.

Będzie to szósta wizyta amerykańskiego giganta w Chicago. Ostatnio, w lipcu zeszłego roku, odbyła się tam gala UFC on FOX 16, na której TJ Dillashaw w rewanżowym starciu obronił pas mistrzowski kategorii koguciej, ubijając Renana Barao.

Ogłoszone pierwsze cztery pojedynki.

W kategorii półśredniej zwycięski w pięciu z ostatnich sześciu pojedynków – jedyną porażkę zafundował mu Demian Maia – amerykański zapaśnik trenujący w Blackzilians Ryan LaFlare (12-1) skrzyżuje rękawice ze znajdującym się na fali dwóch zwycięstw – decyzją z Gray’em Maynardem i nokautem z Georgem Sullivanem – i mającym za sobą udany debiut w dywizji do 170 funtów po wcześniejszych walkach w 155 lbs, Alexandrem Yakovlevem (23-6-1).

Na gali pojawi się też wspomniany George Sullivan (17-5), który spróbuje podnieść się po porażce z Yakovlevem, stając w szranki ze znajdującym się w podobnej sytuacji – przegrał ostatnio z naszym Bartoszem FabińskimHectorem Urbiną (17-9-1).

Do oktagonu powróci też pogromca Piotra Hallmanna, którego ostatnio odklepał Donald Cerrone, czyli Alex Oliveira (14-3-1). W efektownie zapowiadającym się starciu brazylijski Kowboj stanie naprzeciwko powracającego po udanym debiucie w kategorii półśredniej – ubił Antona ZafiraJamesa Moontasriego (9-3).

Wreszcie w ostatniej z ogłoszonych walk zmierzą się dwaj ciężcy – debiutujący w oktagonie, niepokonany Rosjanin Dmitry Smolyakov (8-0) i mający za sobą nieudany debiut w UFC – został ubity przez Francisa NgannouLuis Henrique (8-2).

Aktualna rozpiska UFC on FOX 20:

170 lbs: Ryan LaFlare (12-1) vs. Alexander Yakovlev (23-6-1)
170 lbs: George Sullivan (17-5) vs. Hector Urbina (17-9-1)
170 lbs: Alex Oliveira (14-3-1) vs. James Moontasri (9-3)
265 lbs: Luis Henrique (8-2) vs. Dmitry Smolyakov (8-0)

Powiązane artykuły

Back to top button