UFC

Alex Oliveira po morderczej walce poddał Carlosa Condita – video

Alex Oliveira wziął walkę z Calrosem Conditem w zastępstwie – ale ryzyko się opłaciło, bo podczas gali UFC on FOX 29 poddał Urodzonego Zabójcę.

Alex Oliveira (19-5-1) po morderczej walce odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze, poddając Carlosa Condita (30-12) w drugiej rundzie walki podczas gali UFC on FOX 29 w Glendale.
Przez pierwsze półtorej minuty obaj zawodnicy sporo hasali po oktagonie – bez większych efektów. Condit polował na kopnięcia na łydkę, Oliveira na kontry potężnymi ciosami, które pruły jednak powietrze. W końcu jednak Brazylijczyk złapał klincz i z łatwością obalił pod siatką Amerykanina. Z góry nie był jednak w stanie zagrozić poważnie Conditowi, w z czasem w kotłowaninie stracił pozycję, lądując na plecach. W końcówce Carlos zaszedł nawet rywalowi za plecy, zagrażając mu duszeniem – ale Brazylijczyk przetrwał.

Już w pierwszej akcji drugiej rundy Oliveira przewrócił Condita, częstując go kilkoma uderzeniami z góry. Amerykanin wił się jednak jak szalony i z czasem wrócił na nogi, ale tylko na chwilę – Kowboj ponownie go przewrócił, ale w kotłowaninie Urodzony Zabójca odwrócił pozycję, kładąc przeciwnika na plecach. Przypłacił to jednak ostrymi łokciami na głowę, które okrutnie go rozcięły. Condit znalazł się na górze, atakując uderzeniami, ale zainkasował potężnego upkicka, który wyraźnie go zamroczył. Gdy Brazylijczyk próbował wracać na nogi, Amerykanin instynktownie poszukał obalenia, co wykorzystał Oliveira, zapinając piekielnie ciasna gilotynę. Były tymczasowy mistrz, z którego głowy strumieniem tryskała krew, bronił się przez długi czas, ale w końcu – gdy wydawało się, że jednak zażegnał niebezpieczeństwo – odklepał.

*****

UFC on FOX 29 – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button