Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatPolskie MMARosyjskie MMA

„Albo o pas, albo wcale!” – menadżer Rafała Haratyk stanowczo o mistrzowskiej rozgrywce w ACA

Mający na koncie dwa cenne zwycięstwa w ACA Rafał Haratyk dąży do pojedynku o złoto wagi średniej.

Ważą się losy w mistrzowskiej rozgrywce kategorii średniej organizacji Absolute Championship Akhmat, w której kilku zawodników rości sobie pretensje do zajmowanego przez Salamu Abdurakhmanova tronu – a wśród nich Rafał Haratyk.

Reprezentujący polskiego zawodnika menadżer Przemysław Kosiński postawił w czwartek sprawę jasno.

Hej @BaysangurEdelbi i @ACA_League! Rafał Haratyk bije się o pas albo wcale!!! Negocjacje uważam za zakończone! Dziękuje. Miłego dnia! #Haratykopas #TeamAnimmals

– napisał za pośrednictwem Twittera.

Rafał Haratyk znajduje się na fali sześciu zwycięstw, w tym dwóch odniesionych już pod sztandarem ACA. W debiucie pokonał Arbiego Agujeva, by następnie podczas sierpniowej gali ACA 109 w pojedynku namaszczonym medialnie na eliminator znokautować w pierwszej rundzie Piotra Strusa. W ten sposób 33-latek utorował sobie drogę na 3. miejsce w rankingu wagi średniej ACA.

Nad Polskim Czołgiem w rankingu znajdują się niepokonany od ponad sześciu lat Magomed Ismailov, który ostatnio w hitowym medialnie zestawieniu rozbił w pył Alexandra Emelianenkę, oraz Artem Frolov. Obaj mieli zresztą okazję zmierzyć się przed rokiem – Ismailov pokonał Frolova jednogłośną decyzją sędziowską.

Szefujący ACA w Europie Baysangur Edelbiev zasugerował natomiast na Twitterze, że byłby gotowy zorganizować Rafałowi Haratykowi mistrzowską walkę z Salamu Abdurakhmanovem, ale na przeszkodzie stoją sprawy formalne.

Rosyjskie media donosiły niedawno, o szykowanym jakoby mistrzowskim zestawieniu Abdurakhmanova z Frolovem, ale Edelbiev zaprzeczył tym doniesieniom.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Jesteś teraz królem, więc…” – Daniel Cormier odpowiedział na wyzwanie Jana Błachowicza

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button