UFC

Al Iaquinta vs. Daniel Hooker i Tai Tuivasa vs. Sergey Spivak na UFC 243

Pojedynki Ala Iaquinty z Danielem Hookerem oraz Taia Tuivasy z Sergeyem Spivakiem trafiły do rozpiski październikowej gali UFC 243 w Melbourne.

Pojedynek w kategorii lekkiej pomiędzy Alem Iaquintą (14-5-1) i Danielem Hookerem (18-8-1) jest bliski finalizacji na okoliczność gali UFC 243, która odbędzie się 5 października w Melbourne.

O zestawieniu doniósł portal ESPN.com.

Sklasyfikowany na 6. miejscu w rankingu Amerykanin był ostatnio widziany w oktagonie podczas majowej gali UFC on ESPN+ 9, otrzymując srogie lanie na pełnym dystansie od Donalda Cerrone. Wcześniej wypunktował natomiast w rewanżu Kevina Lee.

Okupujący 14. miejsce w rankingu Nowozelandczyk powraca po brutalnym nokaucie na Jamesie Vicku podczas lipcowej gali UFC on ESPN 4. W ten sposób podniósł się po oktagonowej masakrze, jaką zafundował mu Edson Barboza, przerywając serię czterech zwycięstw Wisielca.

Obaj zawodnicy to przede wszystkim stójkowicze. Ragin Al będzie miał po swojej stronie szybkość, solidny boks, odporność i kondycję, natomiast Nowozelandczyk gabaryty, szerszy arsenał – z niebezpiecznymi kolanami na czele! – oraz przewagę terenu. Amerykanin rywalizował z lepszymi rywalami i wydaje się lepiej poukładany technicznie, ale długie kończyny i niezła gra kontrująca Hookera mogą sprawić mu wiele problemów.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Al Iaquinta – 1.60
Daniel Hooker – 2.25

Wstępny typ:

Al Iaquinta

Zobacz także: Daniel Cormier wskazuje zapaśnika, który pomiata na sparingach Khabibem Nurmagomedovem

Nieco wcześniej do rozpiski gali w Melbourne dodano też konfrontację w kategorii ciężkiej pomiędzy walczącym być może o utrzymanie w organizacji po dwóch porażkach Taiem Tuivasą (10-2) oraz mający za sobą fatalny debiut Sergeyem Spivakiem (9-1).

Trudno nie widzieć tutaj faworyta w sprawniejszym w płaszczyźnie stójkowej, mocniej uderzającym i odporniejszym Australijczyku. Jeśli nie da się złapać w gilotynę pod siatką albo sponiewierać na dole – nie wydaje się to szczególnie prawdopodobne – powinien rozbić Ukraińca.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Tai Tuivasa – 1.25
Sergey Spivak – 3.50

Wstępny typ:

Tai Tuivasa
Rozpiska UFC 243

Walka wieczoru

185 lbs: Robert Whittaker (20-4) vs. Israel Adesanya (17-0) – o pas mistrzowski

Pozostałe

265 lbs: Tai Tuivasa (10-2) vs. Sergey Spivak (9-1)
135 lbs: Holly Holm (12-5) vs. Raquel Pennington (10-7)
155 lbs: Al Iaquinta (14-5-1) vs. Daniel Hooker (18-8)
265 lbs: Yorgan de Castro (5-0) vs. Justin Tafa (3-0)
125 lbs: Nadia Kassem (5-1) vs. Ji Yeon Kim (8-2-2)
170 lbs: Luke Jumeau (13-4) vs. Dhiego Lima (14-7)
145 lbs: Megan Anderson (8-4) vs. Zarah Fairn dos Santos (6-2)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 4

Dodaj komentarz

Back to top button