UFC

Robert Whittaker vs. Israel Adesanya zaplanowane na UFC 243

Wedle nieoficjalnych doniesień, szlagierowo zapowiadające się starcie pomiędzy Robertem Whittakerem i Israelem Adesanyą odbędzie się podczas październikowej gali UFC 243.

Starcie unifikacyjne na szczycie wagi średniej pomiędzy mistrzem Robertem Whittakerem (20-4) i tymczasowym mistrzem Israelem Adesanyą (17-0) odbędzie się 6 października w Melbourne podczas gali UFC 243. O zestawieniu nieoficjalnie doniósł portal Combate.com.

Zobacz także: Daniel Cormier w szoku po skandalu w walce Głowacki vs. Briedis

Pierwotnie walkę szykowano na Sydney, ale z powodu odbywającego się tego samego dnia finału Narodowej Ligi Rugby gala ostatecznie odbędzie się w Melbourne. Rozważano też przeniesienie wydarzenia do Las Vegas, ale ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu.

Robert Whittaker nie przegrał od ponad pięciu lat, mogąc pochwalić się serią dziewięciu wiktorii, w tym ośmiu już w wadze średniej. Zwycięstwami nad między innymi Uriahem Hallem, Bradem Tavaresem czy Ronaldo Souzą utorował sobie drogę do walki o tymczasowe złoto z Yoelem Romero, którego wypunktował w lipcu 2017 roku. Kilka miesięcy później otrzymał właściwy pas, a to z uwagi na zwakowanie złota przez Georgesa Saint-Pierre’a. Do pierwszej obrony miał stanąć w lutym 2018 roku, ale z potyczki z Luke’iem Rockholdem wykluczyły go problemy zdrowotne. W czerwcu zeszłego roku był widziany w akcji po raz ostatni, podczas gali UFC 225 po oktagonowej wojnie na wyniszczenie pokonując ponownie Yoela Romero – tym razem niejednogłośną decyzją. Do klatki miał powrócić w lutym tego roku, krzyżując pięści z Kelvinem Gastelumem, ale po raz kolejny na przeszkodzie stanęły mu problemy zdrowotne.

W szeregi UFC Israel Adesanya wstąpił w lutym 2018 roku, a dziś może pochwalić się już sześcioma wiktoriami. Podczas kwietniowej gali UFC 236 sięgnął po tymczasową koronę, pokonując na punkty Kelvina Gasteluma. Drogę do tej walki wyrąbał sobie zwycięstwami nad Andersonem Silvą, Bradem Tavaresem czy Derekiem Brunsonem.

Obaj zawodnicy to przede wszystkim stójkowicze, wobec czego najprawdopodobniej tam rozegra się walka. Nigeryjczyk jest zawodnikiem wszechstronniejszym, szczególnie w obszarze kopnięć, ale od strony bokserskiej to nowozelandzki Australijczyk prezentuje się lepiej. Szybki jak błyskawica lewy prosty Whittakera może stanowić poważny problem dla Adesanyi, choć gabaryty przemawiać będą za tym ostatnim. Mając zaś na uwadze, że Nigeryjczyk nadal rozwija się z walki na walkę, podczas gdy Bobby Knuckles powraca po długiej absencji i poważnych problemach zdrowotnych, absolutnie nie sposób odbierać szans tymczasowemu mistrzowi.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Robert Whittaker – 1.65
Israel Adesanya – 2.25

Wstępny typ:

Robert Whittaker
Rozpiska UFC 243

185 lbs: Robert Whittaker (20-4) vs. Israel Adesanya (17-0) – o pas mistrzowski

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 7

  1. Team Robert !! jego rece porownalbym do gasteluma gdzie jeszcze dojda kopniecia , beda dochodzic , a biorac pod uwage wieksza sile i warunki fizyczne nie wazne w jaki sposob … Whittaker!! P.s Adesanya tez lubie ;)

Dodaj komentarz

Back to top button