Adesanya o problemach z zestawieniem walki z Romero – White ma pomysł na ich rozwiązanie

Israel Adesanya oraz Dana White zabrali głos na temat potencjalnej walki Nigeryjczyka z Yoelem Romero o pas wagi średniej.

Gdy kontuzji bicepsa nabawił się szykowany już na pretendenta Paulo Costa, mistrz wagi średniej UFC Israel Adesanya postawił sprawę jasno – chce bronić pasa przeciwko Yoelowi Romero.

Zobacz także: Conor McGregor reaguje na zwycięstwo Jorge Masvidala z Natem Diazem

Rzecz jednak w tym, że Kubańczyk przegrał dwie ostatnie walki, na tarczy kończąc też trzy z ostatnich czterech.

Mówią mi: „nie wiemy, jak to sprzedać”.

– powiedział Nigeryjczyk o rozmowach z UFC na temat potencjalnej konfrontacji z Żołnierzem Boga.

Powiedziałem, że chcę z nim walczyć. Chcę, kurwa, walczyć z gościem, ale jak sprzedać tę walkę ludziom, gdy wiadomo, że przegrał trzy z ostatnich czterech pojedynków? Czasami robi różne rzeczy w walkach – np. afera ze stołkiem, przestrzelenie wagi. Wiele razy wycofywał się z pojedynków. Jak sprzedać to ludziom i powiedzieć, że zasługuje na starcie z mistrzem?

Tymczasem wydaje się, że Dana White i spółka w międzyczasie znaleźli jednak odpowiedź na to pytanie – a przynajmniej mają pomysł na to, jak rozwiązać sytuację.

(Adesanya) chce walczyć z Yoelem Romero. Chce Romero.

– powiedział amerykański promotor w rozmowie z Adamem Apple.

Rozmawiamy więc o szybkim zestawieniu nowej walki dla Romero, żeby Adesanya mógł potem walczyć ze zwycięzcą.
Nie wiadomo natomiast, kto mógłby stanąć naprzeciwko Kubańczyka. Wiadomo natomiast, że blisko walki o pas mistrzowski znajduje się rozpędzony serią trzech zwycięstw Jared Cannonier, a do rychłego powrotu do oktagonu sposobią się też Robert Whittaker oraz Kelvin Gastelum.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Romero tymczasem gruszek w popiele nie zasypia. Opublikował właśnie kolejne nagranie, w którym wyraża pełną gotowość na walkę z Adesanyą, apelując do Nigeryjczyka o zaproponowanie daty.

*****

Porachunki gangsterskie w Nowym Jorku (nie)rozstrzygnięte

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply