Polskie MMAUFC

Adam Wieczorek poddaje omoplatą Arjana Bhullara – video

Adam Wieczorek rewelacyjną omoplatą pokonał faworyzowanego Arjana Bhullara podczas gali UFC on FOX 29 w Glendale.

Gremialnie skreślany Adam Wieczorek (10-1) odniósł drugie zwycięstwo w oktagonie amerykańskiego giganta, pokonując omoplatą – drugą w historii UFC! – Arjana Bhullara (7-1) podczas gali UFC on FOX 29 w Glendale.

Wieczorek rozpoczął od serii dobrych ciosów, ale szybko dał się zamknąć na siatce, inkasując kilka uderzeń i będąc przewróconym. Kanadyjczyk wbił Polaka w ogrodzenie, tam kontrolując go i od czasu obijając. Adam próbował dystansować, wypracować sobie odrobinę miejsca do ataku z pleców, ale bez powodzenia. Na niespełna minutę przed końcem sędzia uznał jednak, że Bhullar nie pracował wystarczająco aktywnie z góry i podniósł pojedynek. W stójce Polak trafił kilkoma ciosami i kopnięciami, ale nie zrobiły one większego wrażenia na Kanadyjczyku.

Na otwarcie drugiej rundy Wieczorek trafił ładnymi prostymi i kopnięciami, ale to Bhullar był stroną atakującą. Soczystym prawym zachwiał Polakiem, następnie chwytając klincz. Minęła minuta drugiej rundy. Bhullar zszedł do nóg Polaka, wynosząc go i przewracając. Nasz zawodnik poszukał kimury, ale bez powodzenia. Kanadyjczyk znalazł się w gardzie Polaka, ale ten utorował sobie drogę do fantastycznej omoplaty, zmuszając Bhullara do klepania!

Jest to już drugie zwycięstwo chorzowianina w oktagonie UFC, podczas gdy Bhullar ponosi pierwszą zawodową porażkę.