Absolute Championship BerkutRosyjskie MMA

ACB 57 – Magomedov vs. Yan II – zapowiedź i rozpiska

Mariusz Pudzianowski zna już nazwisko zawodnika, z którym pójdzie na pieści 27 maja na Stadionie Narodowym podczas KSW 39 – Colosseum.

15 kwietnia w Moskwie Aboslute Championship odpali mocne działa, na galę ACB 57 wystawiając kilku ze swoich najlepszych zawodników oraz wprowadzając do organizacji kilku obiecujących debiutantów.

W walce wieczoru, w której stawką będzie pas mistrzowski kategorii koguciej, w drugi bój pójdą mistrz Magomed Magomedov (13-1) i pretendent Petr Yan (6-1).

W zeszłym roku obaj stoczyli nieprawdopodobną 5-rundową batalię, która została w Rosji uznana za najlepszą w 2016 roku. Pochodzący z Machaczkały Magomedov wygrał niejednogłośną decyzją, dokładając kilka miesięcy później jeszcze zwycięstwo z mocnym Olegiem Borisovem. Również Yan nie próżnował, w międzyczasie wypunktowując Eda Arthura.

Poniżej pierwsza walka obu zawodników.

https://www.youtube.com/watch?v=opezv-aL4Js

W co-main evencie niepokonany od sześciu lat i rozpędzony czternastoma wiktoriami z rzędu – w tym jedenastoma przed czasem – mistrz kategorii lekkiej Abdul-Aziz Abdulvakhabov (14-1) położy złoto na szali w konfrontacji ze zwycięskim w ośmiu ostatnich pojedynkach – w tym już czterech pod banderą ACBAndrey’em Koshkinem (16-5).

Dla pochodzącego z Groznego 28-latka będzie to trzecia obrona pasa mistrzowskiego. Ostatnio po ostrej pierwszej rundzie pozbawił ochoty do dalszej walki mocnego Aliego Bagova. Koshkin natomiast w ostatnim pojedynku zafundował pierwszą w karierze porażkę Ramazanowi Esenbaevowi, a w swoim CV ma też zwycięstwo z Adrianem Zielińskim.

W Moskwie rękawice skrzyżują też dwaj zawodnicy, którzy mieli się pierwotnie bić na ACB 50 – zaprawiony w bojach, jeden z najlepszych rosyjskich średnich Vyacheslav Vasilevsky (28-5) oraz bardzo mocny Albert Duraev (9-3), który wygrał pięć pojedynków z rzędu, w ostatnim nokautując w nieco ponad dwie minuty Mikhaila Tsareva.

Niewykluczone, że wygrany stanie się pierwszym pretendentem do pasa mistrzowskiego kategorii średniej, zwakowanego niedawno przez Anatoly’a Tokova.

W akcji zobaczymy też powracającego po pierwszym zwycięstwie w ACB doświadczonego Alexandra Sarnavskiy’ego (35-5), który skonfrontuje się z lubującym się w krwawych, ostrych walkach Eduardem Vartanyanem (15-3).

Zwycięzca znajdzie się blisko starcia o złoto kategorii lekkiej.
Ponadto swoją debiutancką walkę dla czeczeńskiej organizacji stoczy schodzący do kategorii półciężkiej – po nieudanej przygodzie w UFC zakończonej wpadką dopingową – kowadłoręki Konstantin Erokhin (9-3), mierząc się z niepokonanym Azamatem Murzakanovem (5-0).

Po raz pierwszy do klatki ACB wejdzie też utalentowany Brazylijczyk Matheus Mattos (10-0-1), stając naprzeciwko rozpędzonego trzema zwycięstwami Magomeda Ginazova (11-2).

Poniżej promo gali:

https://www.youtube.com/watch?v=2tDDv9SXGyA

Rozpiska ACB 57

Walka wieczoru

61 kg: Magomed Magomedov (13-1) vs. Petr Yan (6-1) – o pas mistrzowski

Pozostałe

70 kg: Abdul-Aziz Abdulvakhabov (14-1) vs. Andrey Koshkin (16-5) – o pas mistrzowski
84 kg: Albert Duraev (9-3) vs. Vyacheslv Vasilevsky (28-5)
70 kg: Eduard Vartanyan (15-3) vs. Alexander Sarnavskiy (35-5)
70 kg: Ustarmagomed Gadjidudadov (8-3) vs. Rasul Shovhalov (14-4)
93 kg: Konstantin Erokhin (9-3) vs. Azamat Murzakanov (5-0)
57 kg: Ruslan Abiltarov (20-7-1) vs. Rasul Albaskhanov (5-2)
61 kg: Matheus Mattos (10-0-1) vs. Magomed Ginazov (11-2)
66 kg: Akop Stepanyan (24-8) vs. Mukhamed Kokov (10-2)
93 kg: Maxim Futin (6-4) vs. Isa Umarov (4-2)
66 kg: Alexander Peduson (10-1) vs. Rasul Ediev (7-3)
66 kg: Rustam Asuev (5-0) vs. David Cubas (17-6-3)
77 kg: Yukinori Akazawa (1-2) vs. Ramazan Kurmagomedov (0-0)

*****

Maciej Różański zwycięża w Mińsku na ACB 56 – video

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button