Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatRosyjskie MMA

ACA 110: Bagov vs. Abdualev – wyniki i relacja

W Moskwie odbyła się gala ACA 110, którą zwieńczyła walka o pas mistrzowski kategorii półśredniej pomiędzy Alim Bagovem i Muradem Abdulaevem.

W walce wieczoru – niezwykle bliskiej – Murad Abdulaev (20-7) pokonał na punkty Aliego Bagova (29-10), sięgając po pas wagi półśredniej. Pełna relacja z walki – tutaj.

Pierwsza runda co-main eventu pomiędzy Eduardem Vartanyanem (19-4) i Mukhamedem Kokovem (15-4) należała do tego pierwszego. Lwie Serce spędził co prawda nieco czasu na siatce, będąc nawet dwa razy przewróconym, ale szybko wracał na nogi, a w szermierce na pięści i kopnięcia prezentował się lepiej. W ostatnich sekundach wstrząsnął nawet Kokovem kopnięciem na głowę.

Druga runda była bardziej wyrównana – toczyła się niemal wyłącznie w klinczu i w parterze, gdzie obaj zawodnicy walczyli o korzystne pozycje, tu i ówdzie szukając poddań – czy to gilotyną, w przypadku Kokova, czy balachą, w przypadku Vartanyana.

Trzecia odsłona również pełna była walki w zwarciu. To Vartanyan prezentował się tam lepiej, kilka razy dochodząc do pozycji, z których rozpuścił krótkie uderzenia. Długimi fragmentami wbijał też Kokova w ogrodzenie.

Sędziowie wskazali jednogłośnie na Eduarda Vartanyana, dla którego był to ostatni występ pod banderą ACA.
Ramazan Kishev (16-3) po szalonej walce, w której na początku znalazł się na skraju nokautu, pokonał w pierwszej rundzie Kurbana Taygibova (10-2), łamiąc mu rękę efektownym obaleniem. Wcześniej natomiast – gdy powrócił z dalekiej podróży – okrutnie naruszył go soczystym sierpem.

Tym samym seria dziesięciu kolejnych wiktorii – w tym dwóch w ACA – Taygibova dobiegła końca.

Dla Kisheva jest to drugie z rzędu zwycięstwo. Jego bilans w wadze piórkowej ACA wynosi 3-1.

W pojedynku otwierającym kartę główną 22-letni Askhab Zulaev (8-0) obronił nieskazitelny bilans, zadając pierwszą w karierze porażkę Zhorabekowi Tesheboevowi (7-1).

Zulaev miał niewielką przewagę zarówno w stójce, jak i w parterze, choć w walce na chwyty Kirgiz miał swoje dobre momenty.

Na początku trzeciej rundy Tesheboev zaatakował latającym kolanem, ale Zulaev był na to przygotowany – ustrzelił go potężnym prawym sierpowym, po którym Kirgiz runął na deski bez życia. Sędzia natychmiast przerwał zawody.

Dla Zulaeva jest to już czwarte zwycięstwo pod flagą ACA, które mocno zbliża go do walki o najwyższe cele w wadze piórkowej.W wyróżnionym starciu karty wstępnej – chwilami niebywale chaotycznym, by nie rzec: nieporadnym – Ilya Shcheglov (9-2) zdołał długimi fragmentami powstrzymać zapaśnicze i obrotowe zapędy Adlana Ibragimova (4-1), zwyciężając jednogłośną decyzją sędziowską. W trzeciej rundzie obaj zawodnicy oddychali już jednak rękawami, niemal słaniając się po klatce…

Walczący w wadze półciężkiej Ilya Shcheglov powraca w ten sposób na zwycięskie tory po porażce z Muslimem Magomedovem, szlifując swój bilans w ACA do 5-1.
W karcie wstępnej Daud Shaikhaev (9-4) w kontrowersyjnych okolicznościach pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Erlana Ulukbekova (7-4-1).

Shaikhaev trafił bowiem rywala palcem w oko, a gdy ten zasłonił twarz rękami, potraktował go jeszcze serią ciosów. Sędzia nie dostrzegł faulu, uznając, że Ulukbekov nie broni się, jak Pan Bóg przykazał i w konsekwencji pojedynek przerwał.

Wyniki ACA 110

Walka wieczoru

77,1 kg: Murad Abdulaev (20-7) pok. Aliego Bagova (29-10) większościową decyzją

Co-main event

70,3 kg: Eduard Vartanyan (20-4) pok. Mukhameda Kokova (15-5) jednogłośną decyzją

Karta główna

65,8 kg: Ramazan Kishev (16-3) pok. Kurbana Taygibova (10-2) przez TKO (kontuzja), R1
65,8 kg: Askhab Zulaev (8-0) pok. Zhorabeka Tesheboeva (7-1) przez KO (prawy sierp), R3

Karta wstępna

93,0 kg: Ilya Shcheglov (9-2) pok. Adlana Ibragimova (4-1) jednogłośną decyzją
70,3 kg: Daud Shaikhaev (9-4) pok. Erlana Ulukbekova (7-4-1) przez TKO (ciosy), R1
65,8 kg: Islam Meshev (10-3) pok. Emrana Israfilova (4-1) jednogłośną decyzją
120,2 kg: Elkhan Musaev (6-0) pok. Adama Bogatirova (6-2) jednogłośną decyzją
56,7 kg: Murad Magomedov (11-0) pok. Gogę Shamatavę (15-8) jednogłośną decyzją
70,3 kg: Samvel Vardanyan (4-0) pok. Khamzata Ausheva (13-5) przez poddanie (dźwignia na rękę), R2
83,9 kg: Azamat Bekoev (9-1) pok. Araza Mamedova (3-2) przez TKO (GNP), R1
61,2 kg: Pavel Vitruk (13-3-1) pok. Valeriya Khazhirokova (4-4) jednogłośną decyzją
65,8 kg: Makhochi Sagitov (7-3) pok. Romana Podrugina (10-1) jednogłośną decyzją

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Na Mateuszu KSW się nie kończy” – Lewandowski i Kawulski po KSW 54 o przyszłości Gamrota

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button