Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatRosyjskie MMA

Murad Abdulaev nowym mistrzem wagi półśredniej ACA – pokonał na punkty Aliego Bagova

Murad Abdulaev zdobył pas mistrzowski kategorii półśredniej, pokonując w walce wieczoru gali ACA 110 Aliego Bagova.

W pojedynku wieńczącym galę CA 110 Murad Abdulaev (20-7) pokonał większościową decyzją sędziowską Aliego Bagova (29-10), zdobywając tytuł mistrzowski wagi półśredniej.

Abdulaev rozpoczął od dobrych niskich kopnięć, ale Bagov świetnie zanurkował pod jego lewym sierpem, kładąc rywala na plecach. Półgarda. Krótkie uderzenia na głowę i korpus w wykonaniu Hulka. Dokłada kolana na schaby. Połowa rundy.

Bagov nadal na górze. Na półtorej minuty przed końcem rundy Abdulaev wraca na nogi, trafia srogim lowkingiem. Bagov szuka obalenia, ale kończy na plecach, preferując tę pozycję niż stójkę. Dobre uderzenia z góry w wykonaniu Murada. Kilka łokci doszło czysto. Jeden nawet po sygnale kończącym pierwszą rundę.
Abdulaev próbuje kopnięcia na korpus na otwarcie drugiej odsłony – i trafia, ale Bagov chwyta jego nogę i spokojnie haczeniem kładzie go na plecach. Półgarda. Srogi łokieć w wykonaniu Aliego. Z czasem Bagov przenosi walkę pod ogrodzenia, tam z góry kontrolując i gnębiąc rywala ciosami i łokciami. Utrzymał tam rywala do końca rundy.

Początek trzeciej odsłony należy zdecodowanie do Abdulaeva, który dosięgnął Bagova kilkoma bombami. Ali szuka desperackich obaleń, ale kończy na dole. Dobra kontrola Abdulaeva z góry. Kilka dobrych łokci dochodzi celu. Bagov cały czas z ciasno zapiętą gardą, próbuje odpowiadać uderzeniami z pleców, ale inkasuje ich z góry znacznie więcej. Mocno już porozcinany. Do końca rundy Abdulaev utrzymał się na górze, dominując.Bagov rusza do zapaśniczej próby na otwarcie rundy czwartej. Widząc opór, wciąga Abdulaeva do gardy. Próbują trójkąta z pleców, ale Murad uwalnia się. I mamy powtórkę z rozrywki – zapięta garda Bagova, łokcie z góry Abdulaeva. Do końca rundy Murad utrzymał dominującą pozycję, mocno rozbijając bezradnego z pleców, wciśniętego w ogrodzenie Hulka.
Bagov ruszył do ostrych ataków od początku piątej rundy, zdając sobie prawdopodobnie sprawę, że na kartach sędziowskich jest w najlepszym razie remis. W kotłowaninie złapał podwójne podchwyty, haczeniem przewracając Abdulaeva. Murad defensywnie z pleców, stara się przyciągać rywala, nie dawać mu miejsc na uderzenia. Bagov jednak aktywny z góry, choć to raczej krótkie uderzenia na korpus i głowę, bez większej mocy. Do końca rundy Hulk utrzymał pozycję na górze, pozostając do końca aktywnym.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

Po zakończeniu pojedynku doszło do scysji między oboma zawodnikami. Abdulaev odepchnął Bagova. Przed ogłoszeniem werdyktu również sytuacja była bardzo napięta.

Sędziowie wskazali większościowo na Murada Abdulaeva, choć wydaje się, że równie dobrze zwycięstwo mogło trafić na konto Aliego Bagova.

*****

„Na Mateuszu KSW się nie kończy” – Lewandowski i Kawulski po KSW 54 o przyszłości Gamrota

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button