Abdulmanap Nurmagomedov powalczy o wizę do Ameryki… w Polsce


Abdulmanap Nurmagomedov robi, co może, aby pojawić się na walce syna z Conorem McGregorem, do której dojdzie 6 października w Las Vegas.

Nadal nie wiadomo, czy Abdulmanap Nurmagomedov – ojciec, trener i mentor mistrza kategorii lekkiej Khabiba Nurmagomedova – pojawi się 6 października w Las Vegas, stając w narożniku syna w jego pojedynku z Conorem McGregorem.

Kilka tygodni temu Dagestański Orzeł zaapelował do Dany White’a o pomoc w uzyskaniu wizy do Stanów Zjednoczonych dla swojego ojca, następnie publikując wpis, który wskazywał na to, że Nurmagomedov senior w istocie pojawi się w Las Vegas.

Jednak kilka dni temu Abdulmanap stwierdził, że jego wniosek o wizę jest co prawda ponownie rozpatrywany, ale nie ma pojęcia, czy ostatecznie ją otrzyma.

Okazuje się jednak, że senior nie składa broni – i zamierza powalczyć o uzyskanie wizy… w Polsce!

Nadal mogę dostać wizę na walkę Khabiba.

– powiedział podczas moskiewskiej gali UFC Fight Night 136 Nurmagomedov senior w rozmowie ze Sport24.ru.

Za dwa dni dostanę Schengen (możliwość wjazdu do krajów ze Strefy Schengen), wylatuję do Polski i postaram się tam wyrobić wizę do Ameryki.
Senior jeszcze nigdy nie miał okazji stanąć w narożniku syna od czasu dołączenia przezeń do UFC w 2012 roku. W Stanach Zjednoczonych pojawił się w 2015 roku na okoliczność walki Islama Makhacheva z Leo Kuntzem, ale szybko wizę stracił – jak twierdzi, z uwagi na wymachiwanie rosyjską flagą po zwycięstwie swojego podopiecznego.

*****

Janek w drodze po pas, czyli… USADA, nie spieprz tego!


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply