Khabib apeluje do White’a, aby ten wstawił się za jego ojcem u… prezydenta Trumpa


Zasiadający na tronie kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov zaapelował do Dany White’a, aby ten pomógł mu w sprawie uzyskania przez jego ojca wizy do Stanów Zjednoczonych.

Ojciec, trener i mentor Khabiba Nurmagomedova, Abdulmanap Nurmagomedov nigdy nie miał okazji stanąć w narożniku swojego syna od czasu, gdy ten walczy pod sztandarem UFC.

Od 2012 roku – wtedy Dagestański Orzeł związał się z amerykańskim gigantem – Nurmagomedov senior pojawił się tylko raz w Stanach Zjednoczonych, ale na okoliczność walki Islama Makhacheva z Leo Kuntzem w 2015 roku.

Dostał wówczas wizę na trzy lata, ale w marcu 2016 roku została ona anulowana. Jak przekonuje, powodem było… wniesienie i ostentacyjne wymachiwanie rosyjską flagą po zwycięstwie Makhacheva, za co miał zostać już wówczas ostrzeżony przez oficjeli UFC.

Fot. Sport-Express.ru
O uzyskanie wizy Abdulmanap Nurmagomedov starał się przy okazji pojedynków swojego syna z Michaelem Johnsonem, Edsonem Barbozą i Alem Iaquintą – bez powodzenia.

Nie znaczy to jednak, że obaj nie utrzymują kontaktu w trakcie walk Khabiba. Jak bowiem senior swego czasu zdradził, w przerwach między rundami przesyła trenerowi AKA Javierowi Mendezowi swoje ewentualne uwagi za pośrednictwem aplikacji WhatsApp.

Teraz jednak, przed najważniejszą i zdecydowanie najbardziej medialną walką w karierze – 6 października w Las Vegas podczas gali UFC 229 skrzyżuje rękawice z Conorem McGregorem w pierwszej obronie złota 155 funtów – Khabib Nurmagomedov postanowił zaapelować do Dany White’a, aby ten wykorzystał swoją znajomość z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem i pomógł jego ojcu w uzyskaniu wizy.

Proszę, poproś Donalda Trumpa, aby przyznał mojemu ojcu wizę.

Czy sternik UFC, który przed kilkoma dniami spotkał się z Trumpem nie tylko w Białym Domu, ale też na 2-godzinnej kolacji, rzeczywiście spróbuje pomóc Dagestańczykowi, czas pokaże.

*****

Krucjata Conora – czyli jak sprzedać 3 miliony PPV na walce z Khabibem


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply