Dana White zmienia zdanie! Ujawniono, ilu fanów pojawi się na styczniowych galach UFC w Abu Zabi!

Już 16 stycznia na gali UFC w Abu Zabi po raz pierwszy od marca ubiegłego roku pojawią się kibice.

Kilka dni temu Departament Kultury i Turystyki Abu Zabi poinformował, że „ograniczona liczba fanów” będzie mogła zasiąść na trybunach Etihad Stadium na wyspie Yas w Abu Zabi, gdzie odbędą się trzy pierwsze tegoroczne gale UFC.

Natomiast brakowało informacji, ilu dokładnie kibiców pojawi się w mogącej pomieścić 18 tysięcy fanów arenie. Natomiast w sobotę rąbka tajemnicy w tym temacie uchylił portal TheSun.co.uk.

Otóż, jak poinformował rzecznik Etihad Areny, podczas każdej z trzech styczniowych gal UFC w Abu Zabi na trybunach zasiądzie po około 2 tysiące fanów. Innymi słowy, oddana niedawno do użytku arena Etihad Stadium będzie wypełniona w około 11%.
Taka a nie inna liczba fanów pozwala bowiem organizatorom na utrzymanie wszelkich środków bezpieczeństwa, które pozostają dla nich priorytetem.

Fani, którzy zdołali wykupić wejściówki, będą też zobowiązani do przestrzegania rygorystycznych zasad. Otóż, przybywając na wyspę Yas, muszą okazać się negatywnym wynikiem testu PCR na obecność koronawirusa – nie starszym niż 48 godzin. Ponadto w arenie zobowiązani będą do bezwzględnego noszenia maseczki. Obowiązują też nadal zasady społecznego dystansu.

Ponadto zakupu jedzenia czy napojów będą mogli dokonywać tylko poprzez płatność bezgotówkową. Na arenę nie zostaną wpuszczeni fani z objawami gorączki – i nie będzie przysługiwać im zwrot kosztów biletu.

Co ciekawe, pytany wielokrotnie w zeszłym roku o powrót fanów na trybuny, sternik UFC Dana White zarzekał się, że kompletnie nie interesują go gale przy ograniczonej liczbie widzów – dlatego, dla przykładu, odrzucał możliwość organizowania gal w Teksasie, gdzie takie wydarzenia się odbywają. Nie ukrywał, że preferuje gale bez kibiców w UFC Apex w Las Vegas aniżeli z zapełnionymi w połowie czy w jednej czwartej trybunami.Skąd zmiana nastawienia? Nie do końca wiadomo. Ceny biletów na trzy pierwsze gale wahały się między 800 PLN i 5000 PLN – i zostały szybko wykupione, szczególnie na UFC 257.

Fot. Dana White / Instagram

Maraton UFC w Abu Zabi rozpocznie się 16 stycznia od wydarzenia, które zwieńczy starcie Maxa Hollowaya z Calvinem Kattarem. Cztery dni później – w środę – galę UFC uświetni pojedynek Michaela Chiesy z Neilem Magnym. Natomiast 23 stycznia w ramach gali UFC 257 dojdzie do rewanżu pomiędzy Conorem McGregorem i Dustinem Poirierem
*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply