10 kg przewagi nad Damianem Janikowskim? Szymon Kołecki zdradził swoją wagę kilka godzin po ważeniu!

Szymon Kołecki opublikował w mediach społecznościowych, ile ważył kilka godzin po wczesnym ważeniu przed KSW 52.

Intrygująco zapowiadający się pojedynek pomiędzy dwoma medalistami olimpijskimi – Szymonem Kołeckim, który sięgał po złoto i srebro w podnoszeniu ciężarów, oraz Damianem Janikowskim, który zdobywał brąz w zapasach w stylu klasycznym – który posłuży za co-main event dzisiejszej gali KSW 52 w Gliwicach, odbędzie się w umownym limicie 91,5 kg.

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

Wszystko dlatego, że obaj zawodnicy na co dzień wojują w innych kategoriach wagowych. Janikowski rywalizuje w wadze średniej, podczas gdy Kołecki w ciężkiej i półciężkiej.

Obaj zmieścili się w ustalonym limicie podczas piątkowego ważenia. Były ciężarowiec wniósł na wagę 91,5 kg, natomiast były zapaśnik 91,1 kg.

Jak się jednak okazuje, Szymon w ciągu kilku godzin przybrał prawie 10 kilogramów, czym pochwalił się w mediach społecznościowych.

Niewykluczone zresztą, że do czasu wejścia do klatki Szymon Kołecki doszlusuje do swojej wagi z ostatniej potyczki, którą w limicie kategorii ciężkiej stoczył z Mariuszem Pudzianowskim. Podopieczny Mirosława Oknińskiego wniósł wówczas na wagę 102,4 kg.

Co zaś tyczy się Damiana Janikowskiego, to nie wydaje się, aby do klatki wniósł więcej niż 93-94 kilogramy. Czy jednak czynnikiem decydującym w tej konfrontacji rzeczywiście okaże się różnica wagi dzieląca obu zawodników, przekonamy się wieczorem.
Do analiz i typowania wszystkich walk KSW 52 zapraszamy tutaj.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply