Zubaira Tukhugov i Abubakara Nurmagomedov ze skróconym zawieszeniem – ogłoszenie walki Khabib vs. Poirier lada dzień?

Stanowa Komisja Sportowa w Nevadzie skróciła zawieszenie Zubairy Tukhugova i Abubakara Nurmagomedova, umożliwiając im walkę na UFC 242.

Gdy w wyniku awantur, jakie Khabib Nurmagomedov rozpętał po gali UFC 229 w Las Vegas, gdzie pokonał Conora McGregora, jego dwóch kompanów – Abubakar Nurmagomedov i Zubaira Tukhugov – otrzymało roczne zawieszenie, Dagestański Orzeł zapowiedział, że nie powróci do oktagonu przed nimi.

Tymczasem w sieci od dawna huczą wieści, wedle których dagestański mistrz kolejną walkę stoczy 7 września podczas gali UFC 242 w Dubaju, gdzie skrzyżuje rękawice z tymczasowym mistrzem Dustinem Poirierem. Rzecz jednak w tym, że zawieszenia Tukhugova i Nurmagomedova dobiegały końca dopiero 6 października. Dobiegały – bo sytuacja właśnie uległa zmianie.

Zobacz także: Maciej Kawulski zdecydowanie o przyszłości Mateusza Gamrota

Podczas dzisiejszego posiedzenia Stanowej Komisji Sportowej w Nevadzie przystano bowiem na wnioski obu zawodników o zredukowanie zawieszenia o 35 dni. A to oznacza, że zdążą oni wystąpić podczas dubajskiej gali UFC 242 – najprawdopodobniej u boku Khabiba Nurmagomedova, który tym samym dotrzyma złożonej wcześniej obietnicy, wedle której nie powróci do oktagonu przed swoimi kompanami.

Reprezentowani przez Aliego Abdelaziza – który w rozmowie z MMAJunkie.com przyznał, że proces okazał się bardzo kosztowny – Abubakar Nurmagomedov i Zubaira Tukhugov wnioski o skrócenie zawieszenia uzasadnili nieotrzymaniem szansy na wykonanie prac społecznych redukujących zawieszenie, co jest bardzo często stosowaną praktyką.

Obaj zawodnicy zapłacili już $25 tys. grzywny, jaką ich ukarano, a teraz muszą odbyć 10 godzin prac społecznych na rzecz młodzieży z wybranej przez siebie społeczności.

Jeśli prace społeczne okażą się znaczące i produktywne dla młodzieży, za moim zezwoleniem i za moją rekomendacją komisja zredukuje wówczas zawieszenie obu zawodników o 35 dni, umożliwiając im powrót do walki 2 września lub później.

– powiedział przewodniczący Komisji Bob Bennett.
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują zatem na to, że ostatnia przeszkoda na drodze do ogłoszenia starcia Khabiba Nurmagomedova z Dustinem Poirierem w ramach walki wieczoru gali UFC 242 została pokonana.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

  1. przemex94

    22 maja 2019 at 22:39

    Abubakar będzie walczył pod sztandarem UFC?

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply