FENKSWPolskie MMA

„Zróbmy to!” – Aslambek Saidov otrzymał ofertę walki z Mateuszem Rębeckim

Prezes organizacji FEN Paweł Jóźwiak zaproponował Aslambekowi Saidovowi walkę mistrzowską z Mateuszem Rębeckim.

O byłym mistrzu kategorii półśredniej KSW Aslambeku Saidovie znów zrobiło się nad Wisłą głośno. A to za sprawą wywiadu autorstwa Michała Rogozińskiego, w którym Czeczen zdradził, że jego przygoda z ACA dobiegła końca i obecnie pozostaje wolnym zawodnikiem.

Na tym jednak nie koniec, bo 36-latek przyznał też, że jest ze wszech miar zainteresowany powrotem do KSW, gdzie chętnie zszedłby do kategorii lekkiej, aby stanąć do trzeciej walki z Borysem Mańkowskim.

Rewelacje te nie uszły uwadze szefującemu FEN Pawłowi Jóźwiakowi, który w ostatnich tygodniach stracił sporo ciekawych zawodników – Michała Kitę, Kacpra Koziorzębskiego czy Adama Pałasza. Prezes drugiej sił w Polsce zaprosił mianowicie Aslambeka Saidova pod swoje strzechy, oferując mu z miejsca walkę o złoto.
Hej @Arrachion dochodzą mnie słuchy, że Aslambek Saidov jest wolnym zawodnikiem i schodzi do kat. lekkiej. Saidov VS Rębecki o pas @FENmma LW? Zróbmy to Flexed bicepsFisted handVictory hand

– napisał polski promotor.

Aslambek Saidov był ostatnio widziany w akcji w listopadzie ubiegłego roku, przegrywając jednogłośną decyzją z Eliasem Silverio podczas gali ACA 101. W ten sposób końca dobiegła jego seria czterech zwycięstw.

Nieukrywający natomiast chęci spróbowania swoich sił w UFC Mateusz Rębecki znajduje się obecnie na fali dziewięciu zwycięstw, z których aż osiem wygrał przed czasem. Ostatni pojedynek stoczył podczas czerwcowej gali FEN 28, rozbijając w pierwszej rundzie Fabiano Silvę.
Czy czeczeński zawodnik będzie zainteresowany propozycją ze strony Fight Exclusive Night? Nie wiadomo. Czeczen przyznał natomiast we wspomnianym wywiadzie, że najbardziej z polskich organizacji interesują go występy w KSW.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Walka zostałaby przerwana” – McGregor przekonany, że gdyby nie cofnął w ostatniej chwili nogi, pogruchotałby Diazowi kolano

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button