UFC

„Zrobiłbym wszystko, czego by chciał” – White wskazuje Gaethje i McGregora jako rywali na ostatnie dwie walki dla Khabiba

Frontman UFC Dana White wskazał rywali dla Khabiba Nurmagomedova na jego dwie ostatnie walki w karierze.

Sternik UFC Dana White potwierdził w najnowszym wywiadzie z ESPN.com, że nie rozmawiał jeszcze z Khabibem Nurmagomedovem, któremu kilka tygodni temu zmarł ojciec.

– Nie zaczepiam teraz Khabiba – powiedział amerykański promotor. – Jego ojciec zmarł. Khabib zajmuje się swoimi sprawami. Gdy będzie gotowy, da mi znać.

Tymczasem w zeszłym tygodniu menadżer Dagestańskiego Orła Ali Abdelaziz stwierdził, że mistrz stoczy jeszcze dwie walki w zawodowej karierze. Życzeniem jego ojca było bowiem, aby przeszedł na sportową emeryturę z bilansem walk 30-0.

Z kim mógłby zatem zmierzyć się w dwóch ostatnich pojedynkach? Otóż, Dana White nie ma w tym temacie większych wątpliwości.
– Musi oczywiście teraz walczyć z (Justinem) Gaethje – powiedział. – To już załatwione. Walczy teraz z Gaethje. Nie wiem, kto mógłby być jego rywalem na ostatnią walkę, aby miał ich 30. Nie mam pojęcia, chociaż oczywiście jest ta walka z Conorem McGregorem.

– Wiem, że Conor zawsze chciał rewanżu od czasu pierwszej walki. To odpowiednia walka do zestawienia. Zobaczymy, jak to się rozegra. Tym niemniej walka z Gaethje jest już przesądzona i potwierdzona.

Nie jest natomiast żadną tajemnicą, że Khabib Nurmagomedov nie jest zainteresowany drugim starciem z Conorem McGregorem. Od wielu lat powtarza, że jego wymarzonym rywalem byłby legendarny Georges Saint-Pierre, którego zawsze niezwykle sobie cenił – zarówno w oktagonie, jak i poza nim. Starcie syna z Kanadyjczykiem było też od zawsze marzeniem jego zmarłego ojca Abdulmanapa.

Gdyby zatem Khabib pokonał Justina, ostatnią walkę w karierze chcąc stoczyć z GSP, czy White pochyliłby się nad tematem?
– Jasne – odpowiedział Dana. – Pewnie. To byłaby ostatnia walka w karierze gościa. Był zawsze świetny. Świetny dla firmy, świetny dla sportu. I naprawdę lubię Khabiba. Zrobiłbym wszystko, czego chciałby Khabib.

Kanadyjczyk przebywa od dwóch lat na emeryturze, ale nigdy nie ukrywał, że na starcie z Dagestańczykiem byłby gotowy powrócić do oktagonu.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Pie*doliłem trzy po trzy” – Marcin Wrzosek kaja się za swoje słowa, przeprasza Borysa Mańkowskiego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button