KSWPolskie MMA

Zostaje! Salahdine Parnasse podpisał nowy kontrakt z organizacją KSW!

Walka o dalsze usługi Salahdine’a Parnasse’a zakończona – wiktoria padła łupem KSW! Francuz podpisał nowy kontrakt z polskim gigantem.

Wielotygodniowa saga dotycząca sportowej przyszłości podwójnego mistrza organizacji KSW Salahdine’a Parnasse’a dobiegła końca. Francuz podpisał nowy kontrakt z polskim gigantem.

Pokonawszy w kwietniu Valeriu Mirceę w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej w ramach debiutanckiej gali polskiego giganta we Francji, Salahdine Parnasse wypełnił obowiązujący kontrakt z KSW. Po jego bitewne usługi ustawiła się kolejka chętnych, z najlepszymi organizacjami na świecie na czele.

Wydawało się, że KSW łatwej przeprawy w bitwie o Francuza mieć nie będzie, rywalizując z PFL, UFC czy ONE Championship. Pytany, jakie aspekty będą dla niego najważniejsze przy wyborze dalszej drogi, Parnasse nie ukrywał, że chodzi o finanse.

W ostatnich tygodniach współwłaściciel KSW Martin Lewandowski przemycał sygnały medialne wskazujące na to, że istnieje szansa na zatrzymanie Francuza nad Wisłą, choć podkreślał, że dopóki nie będzie miał jego podpisu pod nową umową, wszystko się może wydarzyć. Jak się natomiast właśnie okazało, KSW wygrało rajd po dalsze usługi Francuza.

Podczas transmisji z gali KSW 95 ogłoszono, że Salahdine Parnasse zostaje nad Wisłą. Francuz zawitał do klatki, pokazując się publiczności i udzielając kilku krótkich komentarzy.

Podczas późniejszego spotkania z dziennikarzami francuski zawodnik stwierdził co prawda, że liczba walk w nowym kontrakcie nie jest jeszcze ustalona, ale pewne jest, że zostaje w KSW na dłużej. Podpisał długoterminową umowę, w której aspekt finansowy był ważny, ale wcale nie najważniejszy.

Salahdine Parnasse zamierza kontynuować starty w kategoriach piórkowej i lekkiej, gdzie zasiada na tronach, choć cały czas ma też w planach podbój trzeciej dywizji. Zapytany o potencjalne starcie z Wilsonem Varelą w obronie złota 70 kilogramów, przyznał, że zapewne prędzej czy później do takiej konfrontacji dojdzie.

Z kolei w kategorii piórkowej pierwszym rywalem Francuza będzie najprawdopodobniej tymczasowy mistrz Robert Ruchała. Do pierwszej walki obu zawodników doszło w zeszłym roku. Padła ona łupem Parnasse’a.

26-letni Francuz wojuje pod egidą KSW od 2017 roku i legitymuje się bilansem 11-2, z sześcioma zwycięstwami odniesionymi przed czasem.

Czy cieszy Cię pozostanie Saladyna w KSW?

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button