Doping w MMAUFC

„Żołnierz upadły na placu boju społecznych oczekiwań” – obóz TJ-a Dillashawa reaguje na 2-letnie zawieszenie

Główny trener oraz dietetyk i specjalista od aspektów siłowo-kondycyjnych TJ-a Dillashawa zabrali głos na temat 2-letniego zawieszenia byłego mistrza.

Były mistrz kategorii koguciej UFC TJ Dillashaw nadal nie zabrał głosu po wczorajszym ogłoszeniu ze strony Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA), która zawiesiła go na dwa lata za wpadkę dopingową przed przegranym przez nokaut starciem z Henrym Cejudo o złoto 125 funtów.

Krótkie oświadczenie opublikował natomiast jego wieloletni trener, uznawany za ojca sukcesów byłego mistrza Duane Ludwig.

https://www.instagram.com/p/BwD96-JAApJ/

Nie jest pierwszym i nie będzie ostatnim, ale tak, to niewybaczalny! Ludzie popełniają błędy, ALE 🤷🏼‍♂️ to nadal mój Ninja! #StillMyNinja 🙏🏻 #KillaShaw 👊🏻⚡️ „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem” – Jezus Chrystus.

Zobacz także: Artem Lobov wyjaśnia, dlaczego walka na gołe pięści jest bezpieczniejsza od boksu i MMA
Znacznie dłuższe oświadczenie wystosował natomiast Sam Calavitta – dietetyk i trener siły i kondycji TJ-a Dillashawa z The Training Lab w Kalifornii.

Oświadczenie jest pełne patosu i górnolotnych słów. Calavitta zapewnia, że wpadka dopingowa Dillashawa nie powinna i nie może rezonować na całe Training Lab, przypominając, że nigdy wcześniej żaden sportowiec – wśród nich wielu mistrzów – wywodzący się z z Training Labs nie oblał żadnej kontroli antydopingowej.

(…) The Training Lab zostało zbudowane na fundamentach uczciwości, ciężkiej pracy i przede wszystkim rodziny. W świetle ostatnich wydarzeń jako The Training Lab i kluby afiliacyjny chcielibyśmy po pierwsze podziękować USADA za podtrzymanie standardów czystości praktyk sportowych i kontrole, aby zadbać o bezpieczeństwo i uczciwość w rywalizacji. Ponadto chcielibyśmy też podziękować wszystkim, którzy w tym czasie okazali szczerą troskę o naszych sportowców, szczególnie TJ-a Dillashawa – upadłego na placu boju żołnierza społecznych oczekiwań i żądań perfekcji. Pomimo iż było to złe i niewybaczalne, TJ poddał się nieustającej presji, aby wygrywać za wszelką cenę, celem zaspokojenia oczekiwań swoich pracodawców, swoich fanów oraz wsparcia swojej rodziny – uczucia, z którym wszyscy możemy się utożsamić.

Zaakceptował konsekwencje swoich decyzji; wobec czego naszą decyzją jako The Training Labs jest, aby stanąć obok niego w tej podróży.

*****

„Czysty i niepokonany” – Conor McGregor wspiera Cody’ego Garbrandta po 2-letnim zawieszeniu TJ-a Dillashawa

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button