Bellator

„Zobaczymy, czy Fedor będzie chciał tej walki” – Scott Coker wskazał kolejnego rywala dla „Ostatniego Cara”

Szefujący Bellatorowi Scott Coker zabrał głos na temat kolejnego potencjalnego rywala dla Fedora Emelianenki.

Ubiwszy Quintona Rampage’a Jacksona w walce wieczoru gali Bellator 237 w Tokio, Fedor Emelianenko oświadczył, że był to jego ostatni pojedynek w Kraju Kwitnącej Wiśni. Nie popisał się jednak tłumacz, który stwierdził, że Ostatni Car kończy zawodową karierę.

Zobacz także: Dan Hardy w szoku – upiorny uraz Aleksandara Rakicia w walce z Volkanem Oezdemirem

43-letni Rosjanin wyjaśnił jednak po gali, że nigdzie się nie wybiera. Chce stoczyć jeszcze dwa pojedynki – w Stanach Zjednoczonych i pożegnalny w Rosji.

Z kim natomiast Fedor mógłby skrzyżować rękawice w tych dwóch potyczkach? Tego nie wiadomo, choć… Głównodowodzący Bellatora Scott Coker ma swój typ.

W rozmowie z dziennikarzami po gali w charakterze potencjalnego rywala dla Fedora Emelianenki wskazał jego dobrego znajomego z PRIDE.

Do drzwi dobija się cały czasy Josh Barnett.

– powiedział Coker.

Doprowadzimy do tej walki Josha Barnetta z Ronnym Markesem i zobaczymy, jak to się potoczy. Wiem, że Barnett chce tej walki, więc musimy zobaczyć, czy chciałby jej też Fedor. Barnett mówił mi, że chce walczyć z Fedorem.

42-letni Josh Barnett nie był widziany w akcji od ponad trzech lat, gdy jeszcze pod banderą UFC poddał Andreia Arlovskiego.

Z czasem zmuszony był wdać się w ponad roczną batalię prawną z Amerykańską Agencją Antydopingową (USADA), z której wyszedł obronną ręką, ostatecznie będąc ukaranym jedynie reprymendą za to, że w grudniu 2016 roku podczas kontroli antydopingowej poza rywalizacją (out of competition) wykryto w jego organizmie ostarynę.
Poprosiwszy o zwolnienie z kontraktu z UFC i otrzymawszy je, związał się z Bellatorem. Nieco ponad tydzień temu jego debiutancki bój pod nowym sztandarem – miał stanąć w szranki z Ronnym Markesem – został w ostatniej chwili odwołany. Wszystko z powodu choroby, jaka dopadła Warmastera. Intencją Bellatora jest ponowne zestawienie obu zawodników.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Natomiast Emelianenko i Barnett mieli pierwotnie spotkać się w 2009 roku podczas gali Affliction 3, ale wpadka dopingowa Amerykanina przekreśliła walkę, galę i całą organizację Affliction.

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button