Babilon MMAPolskie MMA

Znokautowany dwa razy we wrześniu Joao Paulo Rodrigues usunięty z rozpiski Babilon MMA 10

Organizacja Babilon MMA usunęła Joao Paulo Rodriguesa z rozpiski sobotniej gali w Wieliczce.

Organizatorzy wycofali Joao Paulo Rodriguesa (39-18-2) z sobotniej walki z Krzysztofem Gutowskim (7-0), do której miało dojść podczas gali Babilon MMA 10.

Wszystko z powodu obaw o jego zdrowie, które z kolei pojawiły się po opublikowaniu przed kilkoma dniami artykułu na portalu MMAFighting.com, w którym przypomniano, iż Brazylijczyk we wrześniu w odstępie 13 ledwie dni przegrał dwa razy przez brutalne nokauty.

Zobacz także: Conor McGregor apeluje do „najlepszego boksera P4P”, aby przeszedł do MMA

Nie wiedziałem, że Rodrigues miał takie „przejścia” w ostatnim miesiącu.

– powiedział Tomasz Babiloński w rozmowie z portalem Onet.pl.

Dowiedziałem się o tym z mediów w środę. Mamy matchmakera, który ściąga nam zawodników z różnych krajów i werbowanie Joao poszło z automatu. Zachęcił nas jego atrakcyjny rekord, widać było duże doświadczenie, mógł być dobrym wyzwaniem dla Gutowskiego.

Brazylijczyk już przyjechał do Polski, koszty przelotu i zakwaterowania są po naszej stronie. Całe zamieszanie jest przez jego nieodpowiedzialność.

Polski promotor poinformował, że nie zamierza narażać zdrowia Rodriguesa i szykuje dla Gutowskiego rywala w zastępstwie – choć póki co nie wiadomo, kto nim będzie. Jednocześnie Babiloński uważa, że Brazylijczyk „przekombinował”.

Jakbym wiedział, że we wrześniu stoczył te dwie walki i zaliczył dwa brutalne nokauty, to o pojedynku na Babilon MMA 10 nie byłoby mowy.

– powiedział promotor.

Owszem, jest to moje przeoczenie ze względu na to, że zajmuję się nie tylko MMA, ale moje serce cały czas jest przy boksie, więc nie dopatrzyliśmy tego.

Właściciel Babilon MMA zwrócił uwagę, że za nowego rywala dla Gutowskiego będzie musiał „przepłacić”, ale podkreślił, że Gutek ciężko przepracował trzy miesiące podczas przygotowań i należy mu się walka.

Mam pretensję do dziennikarza, który wypuścił informację o “przejściach” Rodriguesa, ponieważ mógł wcześniej nas poinformować, a nie czekać na ostatnią chwilę, aby wykorzystać to przeciwko nam.

– powiedział Babiloński.

Cała informacja jest przedstawiona, że Brazylijczyk przyjechał do nas ledwo żywy, a to nieprawda.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Dana White reaguje na rewelacje Conora McGregora o styczniowym powrocie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button