UFC

„Znokautował cię Santos” – Jamahal Hill wyzwał do walki Jana Błachowicza

Jamahal Hill nie zamierza bezczynnie przyglądać się rozgrywce w czubie dywizji kategorii półciężkiej – Amerykanin wyzwał do walki Jana Błachowicza.
A jednak! Wraz z nieoficjalnym jeszcze ogłoszeniem walki na szczycie kategorii półciężkiej UFC pomiędzy Jirim Prochazką i Gloverem Teixeirą – skrzyżują rękawice podczas grudniowej gali UFC 282 w Las Vegas – kocioł w dywizji trwa w najlepsze. Wszystko za sprawą Jamahala Hilla.

Zwycięski w trzech ostatnich pojedynkach Amerykanin nie zamierza przejść obojętnie obok planów – również nieoficjalnych – zestawienia Jana Błachowicza z Magomedem Ankalaevem, który to pojedynek zostawiłby go na lodzie, bez walki.
Udzieliwszy zatem wojowniczego wywiadu Jamesowi Lynchowi, w którym poddał pod wątpliwość sportowe dokonania Cieszyńskiego Księcia – w paradny sposób wyjaśnił, dlaczego jego wiktorie z Coreyem Andersonem, Dominickiem Reyesem i Israelem Adesanyą niewiele znaczą – Sweet Dreams ruszył w mediach społecznościowe, rzucając wyzwanie byłemu polskiemu mistrzowi.

– Jebać to – napisał nieskomplikowanie Hill. – Janie Błachowiczu, co tam, brachu? Znokautował cię Santos, ja znokautowałem Santosa. Chcesz trochę z tego odzyskać? Walczmy.

Fani błyskawicznie przypomnieli Amerykaninowi, że gdy w 2019 roku Jan Błachowicz padał pod uderzeniami Thiago Santosa, wówczas Brazylijczyk szedł jak burza, prezentując świetną formę – bezpowrotnie stracił ją jednak w mistrzowskim starciu z Jonem Jonesem, które przypłacił zdezelowanymi kolanami. Co na taki argument Hill?– Ten sam Thiago usadził Magomeda i ranił każdego rywala albo powodował, że ci bali się z nim bić, wliczając w to Glovera! – odpowiedział. – W jaki więc sposób gadka o tym, że „to nie ten sam Santos”, ma jakiekolwiek pokrycie w rzeczywistości?

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Amerykanin odniósł się też z rezerwą do opinii jednego z fanów, który zwrócił uwagę, że ten miał problemy z zapasami zdecydowanie niewyróżniającego się w tej płaszczyźnie Santosa, wobec czego jeszcze większe miałby z Błachowiczem.

– Jakie, kurwa, miałem problemy? – zaprotestował. – A ponadto jakie masz doświadczenie w grapplingu czy w ogóle sportach walki?
Jan Błachowicz nie odniósł się póki co do wyzwania ze strony Jamahala Hilla. Uczynił to natomiast Ali Abde… Tj. Magomed Ankalaev.

– Proszę, nie baw się moim jedzeniem – zaapelował do Amerykanina Dagestańczyk.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button