„Zniszczył tam każdego! Szalenie imponujące!” – Dana White zachwycony Mateuszem Gamrotem przed UFC FN

Głównodowodzący UFC Dana White wziął pod lupę starcie Mateusza Gamrota z Diego Ferreirą, nie szczędząc komplementów szczególnie Polakowi .
Od pewnego czasu Dana White przed każdą galą UFC publikuje cieszące się duża popularnością i bardzo pozytywnie przyjęte przez fanów nagrania z serii If you don’t know, now you know, w których przybliża sylwetki najbardziej perspektywicznych zawodników.
Przed sobotnią galą UFC Fight Night w Las Vegas, którą zwieńczy starcie w wadze ciężkiej pomiędzy Derrickiem Lewisem i Chrisem Daukausem, sternik MMA wziął między innymi pod lupę… Mateusza Gamrota! A konkretnie starcie polskiego lekkiego z Diego Ferreirą.

– Ferreira vs. Gamrot – zaczął White. – Ferreira to weteran UFC, który od 2014 roku walczył z wieloma zawodnikami z czołówki, a w rankingu gości od bardzo dawna. Jest znany w wyniszczających wojen.

– To bardzo odporny zawodnik z czarnym pasem BJJ, który zajmuje środek oktagonu i nie oddaje pola. Teraz spróbuje obronić swoje miejsce w rankingu przed nowym gościem, Gamrotem.

I tutaj zaczęły się komplementy pod adresem kudowianina…– Gamrot większość czasu spędził w Europie – powiedział White. – Zniszczył każdego! Był tam mistrzem ADCC, był mistrzem kategorii piórkowej i lekkiej KSW.

– Ściągnęliśmy go trzy walki temu i w tym okresie zdobył bonus za Walkę Wieczoru i dwa bonusy za Występy Wieczoru. W ledwie czwartym występie w UFC zapracował sobie na szansę walki z rywalem sklasyfikowanym w czołówce. To szalenie imponujące!

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Panie i panowie, nie przegapcie tej walki!

Ponadto Dana White wyróżnił jeszcze pojedynek Angeli Hill z Amandą Lemos.

Mateusz Gamrot rozpoczął przygodę z UFC w zeszłym roku, po świetnej walce przegrywając niejednogłośnie z Guramem Kutateladze. W tym roku Gamer gościł w oktagonie amerykańskiego giganta dwukrotnie – w kwietniu znokautował Scotta Holtzmana, a lipcu potrzebował li tylko 65 sekund na poddanie kimurą Jeremy’ego Stephensa.
Starcie ze sklasyfikowanym na 12. miejscu w rankingu wagi lekkiej Brazylijczykiem stanowi dla reprezentanta Czerwonego Smoka i American Top Team szansę na przedarcie się do czołowej piętnastki dywizji.

Obszerną analizę walki Gamrot vs. Ferreira przedstawiliśmy tutaj.

Poniżej nagranie Dany White’a oraz wpis na Instagramie UFC – obserwowanym przez 30 milionów fanów! – poświęcony Polakowi.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply