„Zawsze będziesz jednym z najważniejszych graczy w mojej podróży” – Daniel Cormier reaguje na emeryturę Alexandra Gustafssona

Były podwójny mistrz UFC Daniel Cormier zabrał głos po ogłoszeniu przejścia na sportową emeryturę przez Alexandra Gustafssona.

W sobotę przejście na sportową emeryturę ogłosił jeden z najlepszych zawodników w UFC, który nigdy nie założył na biodra mistrzowskiego pasa, Alexander Gustafsson.

Rozczarowany porażką z Anthonym Smithem w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 11 w Sztokholmie, szwedzki zawodnik stwierdził, że na drobne rozmieniać się nie zamierza i skoro na najwyższym poziomie rywalizować już nie może, kończy przygodę z MMA.

Zobacz także: Marcin Różalski wyjaśnia, dlaczego polskie gwiazdy przegrywają w KSW

Szybko czołowi zawodnicy kategorii półciężkiej – w tym byli rywale Maulera w osobach Jona Jonesa i Jana Błachowiczaudzielili Szwedowi wsparcia. Teraz dołączył do nich także jeden z jego nielicznych pogromców a obecnie mistrz wagi ciężkiej Daniel Cormier

Alex, zawsze będziesz jednym z najważniejszych graczy w mojej podróży. Zgadzaliśmy się, kłóciliśmy się i pyskowaliśmy, ale koniec końców, uczyniłeś mnie lepszym. Uczyniłeś sport lepszym. Jesteś wojownikiem i będzie cię nam szczerze brakować! Rozumiem, że motywacja podlega zmianom i teraz jest nią twoja rodzina. Powiedziałbym, że teraz właśnie zaczniesz wieść naprawdę dobrze życie. Gratulacje za wspaniałą karierę!

Obaj zawodnicy spotkali się w październiku 2015 roku. Po twardej i krwawej walce, w której obaj mieli swoje momenty, to Amerykanin skończył z tarczą, wygrywając niejednogłośną decyzją sędziowską i tym samym broniąc pasa mistrzowskiego 205 funtów po raz pierwszy.
DC nigdy nie ukrywał, że wiele wyniósł z tamtej wojny, co uczyniło go lepszym zawodnikiem, stanowiąc nawóz pod późniejsze sukcesy,

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

3 Comments

 1. Damn

  3 czerwca 2019 at 17:40

  „W sobotę przejście na sportową emeryturę ogłosił jeden z najlepszych zawodników w UFC, który nigdy nie założył na biodra mistrzowskiego pasa, Alexander Gustafsson.”

  Nie no serio? Nie rozumiem tego hajpu na Gusa. Przecież jego jedyne „większe” osiągnięcie to bliska pierwsza walka z Jonesem, od którego dostał potem wpierdol. Cormier go zdominował 4-1 w rundach. Rumble ośmieszył w 3 minuty na własnej ziemi kilka lat temu. No i teraz przegrał z takim Smithem, z którym walczył jak wykastrowany. Naprawdę półciężka jest tak biedna, że Gus jest uznawany za kogoś z czołówki?

 2. Wild_Hawk

  3 czerwca 2019 at 20:45

  No nie, wcale nie jest w czołówce…

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply