UFC

Zawodnik z Top 15 gotowy na walkę z Khamzatem Chimaevem

Khamzat Chimaev w końcu doczekał się zawodnika z czołowej piętnastki rankingu, który jest gotowy pójść z nim w oktagonowe tany.

Powoli wydłuża się kolejka chętnych na oktagonowe usługi robiącego furorę w UFC Khamzata Chimaeva. W ostatnich dniach wyzwanie Czeczenowi rzucili Brazylijczycy, Michel Pereira i Markus Perez, a teraz gotowość na pójście w oktagonowe tany z Wilkiem wyrazi najpoważniejszy – przynajmniej rankingowo – gracz, Neil Magny.

Sklasyfikowany na 10. miejscu w rankingu 170 funtów Amerykanin opublikował w mediach społecznościowych krótki wpis, sugerując, że ze swojej strony formalności już dopełnił i czeka tylko na podpis Czeczena.

https://www.instagram.com/p/CFmr63vAxeh/

– Skąd opóźnienie? – napisał. – Jestem gotowy na bitkę dowolnego dnia w listopadzie.

Nie wiadomo, czy rozpędzony serią trzech zwycięstw Neil Magny jest rzeczywiście przymierzany do walki z Khamzatem Chimaevem.
Sternik UFC Dana White potwierdził natomiast kilka dni temu, że dla Czeczena szykowana jest walka wieczoru podczas jednej z listopadowych gal UFC w Las Vegas. Zaprzeczył, jakoby jego rywalem miał być wstępnie doń przymierzany Demian Maia, potwierdzając natomiast, że będzie to zawodnik z czołowej piętnastki rankingu – a warunek ten spełnia Neil Magny.

Khamzat Chimaev w ciągu 66 dni odniósł trzy dominujące zwycięstwa w oktagonie amerykańskiego giganta, trafiając na usta całego świata MMA. Ostatnią ofiarą ociekającego pewnością siebie i co i rusz wyzywającego do walki największe gwiazdy organizacji Czeczena padł przed tygodniem Gerald Meerschaert, brutalnie znokautowany w ledwie 17 sekund.
Dana White nie kryje zachwytu nad umiejętnościami i podejściem do walki 26-latka. Amerykański promotor posunął się nawet do stwierdzenia, że jeszcze nigdy w swojej karierze promotorskiej nie spotkał takiego zawodnika jak Khamzat Chimaev.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Zapłacisz za to pasem” – Khamzat Chimaev odpowiedział na słowa Israela Adesanyi o „szczurzej wardze”

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button