Doping w MMAUFC

Zawieszenie Fabricio Werduma skrócone o 10 miesięcy za udzielenie USADA „znaczącej pomocy”

Już za nieco ponad dwa miesiące Fabricio Werdum będzie mógł powrócić do oktagonu UFC – jego 2-letnie zawieszenie za doping zostało bowiem skrócone.

Dwuletnie zawieszenie za doping Fabricio Werduma zostało skrócone o 10 miesięcy, co oficjalnie zakomunikowała Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA). W rezultacie będzie on mógł powrócić do akcji już 1 kwietnia 2020 roku.

Skąd decyzja o skróceniu zawieszenia? Otóż, Brazylijczyk udzielił Agencji „znaczącej pomocy”, co oznacza, że dostarczył „informacje, które doprowadziły do wykrycia innego naruszenia”.

Vai Cavalo jest trzecim zawodnikiem w historii, który uzyskał skrócenie zawieszenia na skutek pójścia na współpracę. Wcześniej takowe otrzymali Jon Jones oraz Paulo Costa.

Problemy Vai Cavalo zaczęły się 25 kwietnia 2018 roku, gdy przygotowywał się do walki z Alexeyem Oleinikiem w Moskwie. Podczas przeprowadzonej tego dnia kontroli antydopingowej w organizmie Brazylijczyka wykryto Trenbolon – steryd anaboliczno-androgenny.
W rezultacie Brazylijczyka zawieszono na dwa lata – do 22 maja 2020 roku. Rzecz jednak w tym, że w międzyczasie Werdum udał się na oficjalną emeryturę, nie będąc poddawanym kolejnym kontrolom – a to oznaczało wydłużenie zawieszenia o ten właśnie emerytalny okres. Tak czy inaczej, od tegorocznego Prima Aprilis były mistrz będzie dopuszczony do rywalizacji

42-letni obecnie Werdum nie był widziany w akcji od marca 2018 roku. Przegrał wówczas przez nokaut z Alexandrem Volkovem, który zakończył jego serię dwóch zwycięstw.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Kursy bukmacherskie na UFC 246 – „Kowboj” coraz większym underdogiem

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button